Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik..

“YAZILARIN TAMAMI DOĞRULANMIŞTIR”.

Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik..

Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik

Nazilli Belediyespor'un öncekigün gerçekleştirilen kongresinde basına yöneltilen suçlamalara, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen'den yanıt geldi.
Kongrenin dilek ve temenniler bölümündeki talihsiz ifadelere basın açıklamasıyla yanıt veren Özmen, yapılanın yanlış olduğunu, basın camiası olarak özür beklediklerini dile getirdi. Özmen, açıklamasının başında Nazilli Belediyespor’un yeni başkanı Nurettin Özkat ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi. Olağanüstü genel kurulun dilek ve temenniler bölümünde konuşulan konuların Nazilli’de spor camiasını olduğu kadar Nazilli basın camiasını da derinden üzdüğünü aktaran Özmen, “Nazilli’de görev yapan basın kuruluşları ve gazetecilerin, kamu yararını koruma ve kamuoyunu aydınlatma görevini ifa ettiği apaçık ortada olan haberlerinin karalanmasının yanı sıra kulübün 2. Lig’den 3. Lig’e düşmesi başta olmak üzere geçtiğimiz sezon kaçırılan 3. Lig şampiyonluğu ve play-off’larda elenme faturasının Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizliktir. Nazilli Belediyespor futbolcuları ve teknik heyetinin dile getirilmediği başarısızlık konuşmaları sırasında hedefi saptırmak amacıyla eski yönetim kurulunun, basın mensuplarını ve Nazilli taraftarını suçlayıcı cümleleri ise tamamen safsatadan ibarettir” ifadelerini kullandı.

“YAZILARIN TAMAMI DOĞRULANMIŞTIR”

Özmen açıklamasında, Nazilli Belediyespor'un maçlarında sahada basın mensuplarının oynamadığına işaret etti. Futbolculara basın mensuplarının taktik vermediğini, basın mensupların kulübü yönetmediğini ifade eden Özmen, “Nazilli basını başta olmak üzere Aydın’da görev yapan tüm basın mensupları iyi veya kötü olan gidişatı, yapılan hataları, yapılan doğruları tüm şeffaflığıyla kamuoyuna duyuruyor. Gazetecilik mesleği ve gazeteciler kimsenin hoşuna gitmesi amacıyla bu haberleri ve köşe yazılarını dile getirmiyor. Bir şehrin umutlarının olduğu, bir şehrin spor sevdalılarının olduğunu göz önünde bulundurarak, insanların doğruları bilmesini amaçlıyor. Yapılan yanlışlara da dur denmesini amaçlıyor. Son günlerde yerel basın mensuplarının, Nazillispor’un yararı için dile getirdiği haber ve köşe yazılarının hiçbir kelimesinin yalanlanmadığı ancak ‘ihanet’ kelimesi, ‘alacakların bağışlanması’ ve ‘borç çıkmazı’ üzerinden eleştiride bulunmak bu yazılarının tamamını doğrulamıştır. Gelir-gider tablosunun tamamen insanların güvenine dayalı olduğu bir sistem asla ama asla kabul edilemez. Bu yapılanlar yanlış ve suçtur. Nazillispor’a daha fazla zarar vermemesi amacıyla detayına girmek istemediğimiz konular nedeniyle açıklamamızı uzatmak istemiyoruz” diye konuştu.

"ÖZÜR BEKLİYORUZ"

Nazilli basını ve Nazilli taraftarı için haksız ithamlar ve eleştirilerde bulunulduğunu vurgulayan Özmen, özür beklediklerini söyledi. Özmen, şöyle dedi: “Öncelikle eski kulüp başkanı Özgen Türker ve Nazilli Belediyesi eski belediye başkanı Haluk Alıcık’ın, son olarak da kulüpte yaşanan aksaklığı haber yapıldığı için eleştiride bulunan İlçe Kaymakamı Sayın İbrahim Küçük’ün; Nazilli basın camiasından özür dilemesini bekliyoruz. Nazilli basını olarak gazetecilerin son haftalarda yazdığı yazılardan dolayı Nazilli Belediyespor’un önünün açıldığını düşünüyor, Nazilli Belediyespor’a maddi ve manevi destek olan kulüp başkanları ve eski yöneticiler olmak üzere emeği geçen herkese de teşekkür ediyoruz. Ancak hatalı çalışmalar yapan eski yönetim kurulunun hatalarından da yeni yönetim kurulunun ders alması gerektiğini düşünüyoruz. Nazilli basınının, Nazilli halkından aldığı güçle doğruları yazmaya devam edeceğini bildiriyor, gazetecilerin sahipsiz olmadığını tekrar dile getiriyoruz.”

DUYARLILIK ÇAĞRISI

Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Özmen, açıklamasının sonunda, "Ayrıca bu açıklama vesilesiyle tekrar dile getirmek gerekirse; gazeteler toplum ya da dünyadaki olayları araştıran ve insanları bilgilendirmek için içeriği ekonomik, siyasi, spor, kültürel, sağlık, magazin gibi konular hakkında yazı yazan ve insanları bilgilendiren, toplumu ilgilendiren her konuyla ilgili haber, bilgi, yorum içeren ve günlük olarak ya da belirli kısa zaman aralıklarıyla yayımlanan yazılı araçlara verilen isimdir. Gazeteci ise, gazetecilik mesleğini icra eden; güncel olaylar, akımlar, konular ve kişiler hakkında bilgi toplayıp, olabildiğince tarafsız bir şekilde yayımlamaya gayret gösteren kişidir" ifadelerini kullanarak herkesi duyarlı olmaya çağırdı.sizlik”

Next page

Gazete Yenigün