EÜ’den TÜBİTAK girişimcilik programında büyük başarı

TÜBİTAK tarafından girişimcileri desteklemek amacıyla yapılan “1512 Girişimcilik Destek Programı-BİGG” sonuçları açıklandı. TÜBİTAK tarafından destek alan girişimlerin açıklandığı en son dönem olan 2020-1 döneminde Ege Üniversitesi tarafından sürdürülen BiGG-Ege Programı, destek veren uygulayıcı kuruluşların kabul oranları dikkate alınarak yapılan sırasız sıralamasında yüzde 40 başarı sağladı

Eğitim 23.07.2021 - 09:48 23.07.2021 - 09:48

EGE Teknopark yürütücülüğünde EÜ EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği ile sürdürülen BiGG-Ege, bu başarısıyla ilk 5 program arasında yer aldı. Son dönem sonuçları ile birlikte son 5 yılda BİGG EGE tarafından TÜBİTAK’a gönderilen 72 girişim takımının 44'ü desteklenerek yüzde 55'lik bir başarı kaydedilmiş oldu. 

BİGG-EGE programının girişimcilere sağladığı yararlardan bahseden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “EGE Teknopark yürütücülüğünde nüvEGE Kuluçka Merkezi ve EÜ EBİLTEM TTO iş birliğinde; girişimcilere BİGG-EGE programı aracılığıyla mentorluk, iş planı hazırlama, girişimcilik kampları, eğitimler ve ön kuluçka hizmetleri sağlanmaya devam ediyor. 2018 yılında açılan TÜBİTAK 1601 Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı çağrısı kapsamında desteklenmeye hak kazanarak proje yürütücülüğü yapan EGE Teknopark ve EÜ EBİLTEM-TTO'nun birikim ve yetkinliklerini deneyimli mentorlar ve başarılı girişimlerle birleştiren BiGG-Ege, İzmir’in en gelişmiş girişimcilik ekosistemini girişim takımlarına sunuyor.  EGE Teknopark genç girişimcilere BİGG-EGE programı aracılığıyla mentorluk, iş planı hazırlama, girişimcilik kampları, eğitimler ve ön kuluçka hizmetleri sağlamaya devam ediyor” dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@