Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

ESİAD Başkanı Sivri: “30 Ağustos zaferi, Cumhuriyet’e giden yolun en önemli taşıdır”

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri, 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferi’nin önemine vurgu yaptı.

ESİAD Başkanı Sivri:  “30 Ağustos zaferi, Cumhuriyet’e giden yolun en önemli taşıdır”

30 Ağustos 1922’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolu açan bir zafer olduğuna dikkat çeken ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sivri, bu askeri başarı ile Kurtuluş Savaşı’nın da zafer ile taçlandırılmış olduğunu ifade etti. 
Fadıl Sivri, sözlerini şöyle tamamladı:
Bağımsızlık mücadelesi veren, vermiş birçok ulusa da örnek teşkil eden Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin, ordusu ile birlikte Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. Vatanın bağımsızlığı uğruna canını feda etmiş nice şehidimizden aldığımız güçle, Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız. 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferi, Kurtuluş Savaşı’nı mutlak zafer ile taçlandırarak bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk’ün idealleri doğrultusunda temellerinin atılmasına da vesile olmuştur. Bu bakış açısıyla en önemli milli bayramlarımızın başında gelen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın, tüm ulusumuza kutlu olmasını dilerim. Atatürk  ve silah arkadaşlarını ve bu zaferi kanlarıyla çabalarıyla bizlere emanet eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”

Next page

Gazete Yenigün