Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Ervüz'den Açıklama : "KARAR BİZİ ÜZDÜ"

Hüseyin Ervüz İzban Grevininin Ertelenmesi Sonrası Açıklama Yaptı :

Ervüz'den Açıklama : "KARAR BİZİ ÜZDÜ" Demiryol-İş İzmir Şube Başkanı Hüseyin Ervüz, İzmir Banliyö Taşımacılığı Sistemi Ticaret A.Ş'ye (İZBAN) bağlı iş yerlerindeki grevin Cumhurbaşkanı kararıyla 60 gün süreyle ertelenmesine ilişkin, "Karar bizi üzmüştür.

Demiryol-İş İzmir Şube Başkanı Hüseyin Ervüz, İzmir Banliyö Taşımacılığı Sistemi Ticaret A.Ş'ye (İZBAN) bağlı iş yerlerindeki grevin Cumhurbaşkanı kararıyla 60 gün süreyle ertelenmesine ilişkin, "Karar bizi üzmüştür. Trenlerin başlaması, işverenin işçi arkadaşlarımızı işlerine davet etmesine bağlı. Bizim kanuna muhalefet eden bir anlayışımız yok." dedi.

Ervüz, sendika binasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün 30'uncu gününe giren grevde Cumhurbaşkanlığının verdiği grev erteleme kararını gece öğrendiklerini söyledi.

Kararın, grevlerin istendiği zaman ertelenebildiğini gösterdiğini ifade eden Ervüz, şunları belirtti:

"Bu karar grevin siyasal olmadığının bir ifadesi. Bize, 'Bu grev ideolojik bir grevdir, bu grev CHP'nin İzmir'de kaybetmesine yönelik çabaların sonucudur.' diyenler vardı. Grevin ertelenmesi bunlara bir cevaptır. Mademki bu kadar süredir ertelemeyi düşünüyorlardı neden bu işçileri ekmeksiz bıraktılar, sigortalarının yatmasını engellediler. Baştan bu kararı alıp uygulamaya koysalardı daha iyiydi."

Next page

Gazete Yenigün