;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Erdoğan, Menemen - Aliağa - Çandarlı Otoyolu'nu açtı

İzmir'den Çandarlı'ya ulaşımı 1,5 saatten 40 dakikaya düşürecek olan Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Başkan Erdoğan'ın katılımıyla açıldı.

Erdoğan, Menemen - Aliağa - Çandarlı Otoyolu'nu açtı

Otoyolun İzmir'e yakışan bir eser olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı, "İzmir'den yola çıkan bir araç 40 dakika içinde Çandarlı'ya ulaşabilecek. Bu çevreyollarının devamı niteliğinde bir projedir. Bu otoyol hızlı tren projeleriyle raylı sistem projelerini destekleyecek. İzmir'in turizm potansiyeli çok daha üst bir seviyeye çıkacak. Tarihi ve kültürel eserlere zarar vermeyecek şekilde planlandı.

Bu otoyolun sadece iş gücü ve akaryakıt olarak ülkemize katkısı 255 milyon lira olarak hesaplanıyor. Bu otoyolun inşasında emeği geçen kurum, firma, bakanlarımızı ve mühendislerimizi şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.

56 kilometresi otoyol, 40 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere toplam 96 kilometre uzunluğundaki Koyundere-Menemen-Aliağa- Çandarlı Otoyolu, İzmir'de sanayi ve turizm merkezlerinin bulunduğu kuzey aksında trafik sorununa önemli ölçüde çözüm sağlayacak."  diye açıklamalarda bulundu.

Next page

Gazete Yenigün