;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Eğitim-Bir-Sen çocukların yüzünü güldürecek

Ramazan Bayramına sayılı günler kala yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklar için bayramlık kampanyası düzenleyen Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şubesi, topladığı bağışlarla çocukların yüzünü güldürecek.

Eğitim-Bir-Sen çocukların yüzünü güldürecek

Ramazan Bayramına sayılı günler kala yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklar için bayramlık kampanyası düzenleyen Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şubesi, topladığı bağışlarla bağışlarla çocukların yüzünü güldürecek. İHH İnsani Yardım Vakfı ile son 5 yıldır düzenli olarak yürütülen yardım kampanyası kapsamında bağışçılar, 150 TL karşılığında bir çocuğun bayramlık kıyafet/ihtiyaç bedelini karşılamak için seferber oldular.


Yürütülen kampanya dâhilinde İzmir'de 150 ihtiyaç sahibi çocuk için bayramlık hazırladıklarını, kampanyaya yoğun bir teveccühün olduğunu söyleyen Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı ve Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Kaya, "Bayram gününü yeni elbiseleriyle karşılasınlar diye, İHH ile her yıl 'Yetimlerin Bayramlıkları Bizden' Projesi yapıyoruz. Ramazan'ın özellikle son haftasında her gün yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar grup grup alınıp mağazalara götürülüyor ve çocuklar kendileri istedikleri gibi bayramlıklarını seçiyorlar. Ya da kendilerine bu bedel kadar hediye çeki olarak verilip ihtiyaçları karşılanıyor. Bu yıl çocuklarımıza bayramlığın yanı sıra erzak, kırtasiye ve oyuncak yardımında bulunuyoruz. 'Yetim Gülerse Dünya Güler' düsturundan hareketle çocuklarımızın bu yıl da yanındayız. Onların yüzlerindeki tebessüm olmanın mutluluğunu yaşayacağız” ifadelerinde bulundu.

Next page

Gazete Yenigün