Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Egiad'da Seçim Başladı

Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) Olağan Genel Kurulu bu sabah 10.00’da geniş bir katılımla başladı.

Egiad'da Seçim Başladı  
EGİAD Genel Kurulu
380  aktif üyesi bulunan derneğin genel kuruluna iş dünyası temsilcileri de katılım gösterdi. CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter ve İZİKAD İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Huriye Serter’de Genel Kurul’da her iki adaya destek olmak için hazır bulundu. Divan Heyeti Başkanlığı’nı Bülent Şenocak, Başkan Vekilliğini Ahu Salgar, Katip üyelikleri Yonca Güngör, M.N. Okan Özaydın, Halit Çim yaptı.Derneğin 15. dönem yönetim, denetim, danışma kurulu ile haysiyet divanının seçileceği genel kurulda, tüzük değişikliğine de gidilerek Ege Genç İşadamları Derneği ismi, kadın erkek eşitliği ve cinsiyetsiz bir yaklaşımla Ege Genç İş İnsanları Derneği olarak değiştirildi.

14. Dönemde 256 Faaliyet
Genel Kurul’da ilk açılış konuşmasını yapan 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter oldu. İlter 2016 – 2018 dönemine ilişkin ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi. 14. Yönetim döneminde 256 faaliyet gerçekleştirdiklerini dile getiren İlter, EGİAD’ın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nun 8.55’ten 9.21’e yükseltilerek derneğin kurumsallaşmasında önemli bir başarı yakalandığına dikkat çekti. Uluslararası ilişkiler düzeyinde 32 etkinlik gerçekleştirildiğini kaydeden EGİAD Başkanı İlter, yönetim dönemi boyunca ekonomi, yönetim ve iş dünyasına yönelik çok sayıda toplantı ile Endüstri 4.0 konusunda birçok farkındalık etkinliği gerçekleştirildiğini belirtti. Ege Bölgesi ve İzmir’in ilk akredite Melek Yatırım Ağı EGİAD Melekleri’nin 12 melek yatırımcı – girişimci buluşması ile 5 yatırım ve 550 girişim değerlemesinde bulunduğuna vurgu yaptı. Tarihi alan Kemeraltı’nda bulunan tarihi Portekiz Sinegogu’nun restore edilerek EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak hizmete açıldığını bildiren Aydın Buğra İlter, projenin gerçekleşmesindekatkıda bulunan ve maddi manevi destekte bulunan kurum ve kişilere de teşekkür etti.  İlter konuşmasını şöyle sürdürdü; “Şunu unutmamak gerekir ki, bağımsız ve gönüllü bir iş dünyası örgütü olarak EGİAD sahip olduğu başarı ve repütasyonu, cemiyet hayatı veya sair aktiviteler ile değil, iş dünyasına yönelik konumlandırma, genç liderler yetiştirmeye odaklı yaptığı çalışmalar, bu bağlamda içerik geliştirme, iletişim kurma ve işbirlikleri oluşturma konusundaki başarısı ile elde etmiştir. İnsiyatif alan ve aday olan iki ekibinde EGİAD’ın temel değerleri ve konumlandırmasına uygun olarak çalışmalar yapmak üzere yola çıktığına ilişkin şüphemiz yoktur. Ayrıca EGİAD’ın her seçimli genel kurulu sonrasında olduğu gibi bugün yapacağımız genel kurul sonrasında da tüm adayların kenetlenerek çalışmalara birlikte devam edeceğine olan inancım tamdır.”

Genel Kurul,EGİAD Yönetimine Aday olan Mustafa Aslan ve Mahir Kaplan’ın konuşmasıyla sürdü.
İlk konuşmayı yapan Mustafa Aslan oldu. EGİAD 30 Takımının Başkan Adayı Mustafa Aslan, sonuç ne olursa olsun kazananın EGİAD olacağını belirterek konuşmasına başladı. Projelerini aktaran Aslan şöyle konuştu: “EGİAD’ın yeni yönetimine adayım. EGİAD’da seçimler her zaman EGİAD’ın lehine sonuçlanır. Seçim var diye hiçbir zaman kimseye menfaat teklif etmeyiz. Her iki aday gruba da minnetlerimizi sunuyoruz. EGİAD’a katkı sağlayan siz değerli arkadaşlarımızı kim kenara koyabilir. Sizin şevkiniz EGİAD’ı geleceğe taşıyacaktır. 8 yıl önce üyesi olduğum derneğimizde her zaman aktif olarak çalıştım. Aldıkça verdiğim, verdikçe aldığım bir platform oldu. Gerçekten EGİAD için çalıştığında liyakat oluşuyor. EGİAD’ı yönetmenin liyakatı nasıl olur, siz bugün buna karar vereceksiniz. Derneğimizin önceliği önce üyelerimiz ve sonra bölgemizin karlılığıdır. EGİAD özünde liderler yetiştiren bir kurumdur. Topluma hizmet sorumluluğu ve liderler yetiştirmek önemli misyonlarındandır. EGİAD’ın gelişimi için oylarınızı ve teveccühünüzü bekliyoruz. Şüphesiz bugün EGİAD kazanacak.”
Ardından kürsüde konuşma yapan EGİAD 15 Takımının Başkan Adayı Mahir Kaplan oldu. Kaplan, EGİAD’ın gerçekleştirdiği projeler ve vizyonun herkesin gururu olduğunu ifade etti. 7 makro projesini de aktaran Kaplan şöyle konuştu: “Yola çıktığımız günden itibaren EGİAD Hepimizin sloganı rehberimiz oldu. Birlikte üreteceğimiz projelerle lider olmaya, katma değer yaratmaya devam edeceğiz.Çalışma grupları ve komisyonlarla süregelen birçok projeyi devam ettireceğiz. Geliştireceğimiz lider projelerle iz bırakmak istiyoruz. Göreve geleceğimiz ilk günden itibaren EGİAD misyon ve vizyonuna bağlı kalacağımıza, EGİAD haklarını koruyacağımıza, başarı çıtamızı yükseltip üyelerimizin derdini dert edineceğimize, katma değerli projeler üreteceğimize, hayvan haklarını koruyacağımıza, kadın ve çocuk istismarına karşı duracağımıza, devletimizin ve milletimizin yanında olacağımıza söz veriyorum. Sonuç ne olursa olsun birlikte olmaya geldik. Kaybedenin olmadığı seçimde kazanan EGİAD olacak. EGİAD Hepimizin, Hepimiz EGİAD’ız.”
 “EGİAD 30” çalışma grubuyla seçime katılan Mustafa Aslan’ın açıkladığı projeler ve yönetim kurulu listesi şöyle,
 1. EGİAD MeslekLisesi - MeslekYüksekOkuluveNitelikli Teknik ElemanProjesi,
 2. EGİAD DüşünceKlübü (Think Tank),
 3. EGİAD AkademiveDijitalDönüşüm,
 4. EGİAD DışTicaretElçileri,
 5. Markalaşma,
 6. EGİAD Genç İşÖdülleri,
 7. SektörelDağılımveKümelenme,
 8. KurumsalHafıza, KurumsalSosyalSorumluluk,
 9. EGİAD 4.0,
 10. EGİAD SosyalYaşamıGeliştirmePlatformu,
 11. EGİAD FilarmoniOrkestrası.
 
Asil Yönetim Kurulu, Mustafa Aslan, Anıl Yüksel, Elif Koç, Alp Avni Yelkenbiçer, Alper Koçak, Deniz Kuçükkurt, Feyzi Kaya, Mesut Özdamar, Muhlis Kaan Özhelvacı, Sezai Nüzhet Noyan, Yaşar Baran Kayhan.
Yedek Yönetim Kurulu, Başak Çayır Canatan, Pınar Berberoğlu, Pınar Güngör Özinan, Cem Demirci, Emre Cemal Yılancıoğlu, Fatih Mehmet Sancak, Levent Kuşgöz, Özveri Yandaş Okay, Serhat Büyükhelvacıgil, Süleyman Tutum, Yücel Koç.
“EGİAD15” çalışma grubuyla seçime katılan Mahir Kaplan’ın açıkladığı projeler ve yönetim kurulu listesi şöyle:
 1. EGİAD ÖzelMeslekive Teknik Lisesi
 2. EGİAD 30. YılGastronomiAkademisi
 3. EGİAD LigiveSporKulübü
 4. EGİAD 30. YılArşiviveMüzesi
 5. ÜyelerdestekiçinUzmanMasası
 6. UluslararasıÖğrenciZirvesi
 7. SosyalveKültürelEtkinliklerMerkezi
 
Asil Yönetim Kurulu; Mahir Kaplan, Tolga Şekercioğlu, Mutlu Can Günel, Z. Bilge Güre, Emre Tüjümet, Duygu Türkay, Ekin Pehlivanoğlu, Barış Kaşka, Mehmet Can Yavuz, Yücel Yücel, İsmail Ural Kurtkapan.
Yedek Yönetim Kurulu; Ayşen Özkan, Ebru Salgar, Aslı Güven, Dila Öncel Şenol, Irmak Tan, Mustafa Güres, Çağrı Bulut, Mert Hacıraifoğlu, Arda Yılmaz, İlker Erdiliballı, Burak Ceylan.
 
 

Next page

Gazete Yenigün