Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün

Ege'de High School Musical Rüzgarı

Ege Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı "High School Musical" drama oyunu, Ege Üniversitesi MÖTBE Kültür Merkezi'nde izleyicilerle buluştu

Ege'de High School Musical Rüzgarı

Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Drama Kulübü öğrencilerinin hazırladığı "High School Musical" drama oyunu, Ege Üniversitesi MÖTBE Kültür Merkezi'nde izleyicilerle buluştu. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 Gösterinin açılış konuşmasını Yabancı Diller Yüksekokulu Öğr. Gör. Seda Beydeş ve Öğr. Gör. Yonca Bozkurt yaptı. Beydeş ve Bozkurt, Yüksekokul yönetimine, etkinlikte emeği geçen çalışanlara ve gönüllülere teşekkürlerini ilettiler. Oyunda yer alan karakterleri EÜ Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencileri canlandırdı. Oyunun dekor, kostüm ve koreografileri de öğrenciler tarafından yapıldı. Müzikal, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

 Oyunun Konusu

Oyun içerik olarak Gabriella ve Troy'un birlikte şarkı söyeldiklerini ve daha sonrasında ise birbirlerine aşık olduklarını anlatır. İlerleyen sahnelerde ise yakışıklı ve popüler kaptan Troy ve bilim kulübünün güzel ve zeki üyesi Gabriella'nın okul müzikali seçmelerine katılarak, alışagelmiş düzenin tüm kurallarını yıktığını, çevrelerindeki herkese takım çalışmasının ve olduğu gibi davranmanın önemini öğretirler. Tüm bunları havalı melodiler ve danslar eşliğinde yaparlar.

Next page

Gazete Yenigün