Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Dolarda son durum ne? 18 Kasım Dolar kuru ne kadar?

Geçtiğimiz hafta 5 lira 78 kuruş seviyesine kadar yükselen dolar TL, kısa süre içerisinde 5 lira 74 kuruş seviyesinde dengelendi. Peki, bugün dolar TL kadar? İşte, 18 Kasım Pazartesi günü güncel dolar TL kuru…

Dolarda son durum ne? 18 Kasım Dolar kuru ne kadar?

Geride bıraktığıız hafta 5,75 seviyelerindeki yerini koruyan dolar/TL, haftaya yükselişle başlamasının ardından 5,73'ten satılıyor.

Geçen hafta uluslararası piyasalarda dolara olan talebin artmasıyla 5,79'un üzerini gören dolar/TL, Türkiye ile ABD arasındaki diplomatik ve ticari ilişkiler konusundaki iyimserliğin artmasıyla düşüşe geçti ve cuma gününü, önceki kapanışa göre yüzde 0,1 düşüşle 5,7433'ten tamamladı.

Euro/TL 6,34'ten işlem görüyor.

Uzmanlar, yurt dışında Avrupa Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporu'nun takip edileceğini belirterek, teknik açıdan dolar/TL'de 5,73'ün destek, 5,78'in direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

İç piyasada bugün TÜİK tarafından açıklanacak ekim ayı konut satış istatistikleri, TCMB tarafından açıklanacak eylül ayı konut fiyat endeksi ve eylül ayı kısa vadeli dış borç istatistikleri takip edileceğini belirten analistler, Türkiye'nin ABD ve Rusya ile Suriye konusunda vardığı mutabakatlara ilişkin gelişmelerin de piyasanın odağında yer alacağını ifade etti.

Next page

Gazete Yenigün