Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

DİSK'ten 'Yerel Basına Ses Ver' ziyareti

Yenigün Gazetesi'ne ziyarette bulunan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, yerel gazeteleri zor durumda bırakacak olan yasa tasarısını eleştirerek, basının yanında olduklarının mesajını verdi

DİSK'ten 'Yerel Basına Ses Ver' ziyareti


Mehmet Emin AL / YENİGÜN - Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, 1 Nolu Şube Başkanları Engin Topal, 3 Nolu Şube Başkanı Faruk Saral, Yenigün Gazetesi'ne ziyarette bulundu. 
Şube başkanları gerçekleşen ziyarette, basının desteklenmesi ve yaşatılması gerektiği belirterek, 
Yeni Yargı Paketi'nde yer alan icra ve iflas ilanlarının gazetelerde yayımlanma zorunluluğunun kaldırılmak istenmesine yönelik eleştirilerde bulundu. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, yerel basının yaşatılması ve demokrasi kültürüne katkı koyan basına destek verilmesi gerektiğini ifade ederek, "Yeni Yargı Reformu paketinde yer alan icra-iflas ilanlarının yayımlanmasının zorunlu olmaktan çıkarılmasının, yerel basını bitirecek bir darbe anlamına geleceğini biliyoruz. Biz yerel basını dün de destekledik, bugün de destekliyoruz ve yarın da destekleyeceğiz. Çünkü yerel basın bizim sesimiz ve kulağımız durumundadır. Yaşatılması gerekiyor, yanındayız" dedi.

“ÇOK SES, ÇOK 
RENK DİYORUZ”

DİSK Bölge Temsilcisi Sarı, İzmir'deki yerel basına destek vermek amacıyla; belediyelerle yapılan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) süreçlerinde binlerce çalışanın her gün yerel gazeteleri okuması ve gelişmelerden haberdar olması adına sözleşmeye madde koyduklarını ifade etti. Yerel gazeteleri takip ettiklerini dile getiren Memiş Sarı, “Biz İzmir'deki yerel basına destek olmak ve çalışanlarımızın kentteki gelişmelerden haberdar olmaları için yerel gazeteleri alıp okuyoruz. DİSK olarak binlerce üyemiz her sabah bu kentte çıkan gazeteleri okuyor. Biz bu konuyu TİS'te bir madde olarak belirledik. İzmir'deki yerel basına her zaman destek olduğumuzu diğer gazeteleri de ziyaret ederek bir kez daha dile getireceğiz" dedi. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Sarı, gerçekleştirdiği ziyarette işten çıkarılan işçiler hakkında da açıklamalarda bulunarak, “DİSK olarak hep şunu söylüyoruz; gelin, hangi belediyede, hangi işçiler çıkarılmışsa, parti gözetmeksizin, sadece işçilerin emek mücadelesi için bir araya gelelim ve birlikte yürüyelim. Bizim için hiçbir siyasi görüş, işçinin emeğinden öncelikli değildir" dedi.

Next page

Gazete Yenigün