Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Depremde hayatını kaybedenlerden 7'sinin kimliği belirlendi

Ege Denizi'nde merkez üssü Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğünde depremde 17 bina yıkıldı. Yıkımın ardından arama-kurtarma çalışmaları ise hız kesmeden devam ediyor. Şu ana kadar 12 kişinin can verdiği depremde hayatını kaybeden kişilerinin 7'sinin kimlikleri belli oldu.

Depremde hayatını kaybedenlerden 7'sinin kimliği belirlendi

İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Nuri Seha Yüksel’in eşi Burcu Yüksel ile çocukları Dila ve Ilgaz enkaz altında kalarak hayatını kaybetti.

Doktor Hüsnü Kırabalı’nın da enkaz altında kalarak can verdiği belirtildi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi Kenan Yeşiloğlu'nun ablası Rabia Uzun ve eniştesi Hayati Uzun’un depremde hayatını kaybettiği kaydedildi.

ANA OĞUL BİRBİRİNE SARILDI AMA…
Yeşilova'da yetişen, Karşıyaka'da profesyonel olan, daha sonra Muğlaspor, Kemalpaşaspor ve Torbalıspor'da oynayan 28 yaşındaki futbolcu Mahir Tahirler'in, annesi Nazmiye Doğrayan ile yaşadığı ev, depremde yıkıldı.

Sarsıntı başladığında mutfakta olan annesine koşan Mahir'in balkona çıktığı, ana oğulun birbirine sarıldığı ortaya çıktı. Balkonda olmaları nedeniyle enkaz altından en hızlı bir şekilde çıkarılan şanslı insanlardan olan Mahir, vücudundaki çeşitli sıyrıklar ve kırıklarla kurtarıldı, Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Ne yazık ki, oğluna sımsıkı sarılı olan annenin cansız bedenine ulaşıldı. 72 yaşındaki Nazmiye Doğrayan'ı kaybetmenin derin acısını yaşayan Mahir, sinir krizleri geçirdi. Yeşilova antrenörü Metin Küçükoğullarından ve çok sayıda sporcu arkadaşı, Mahir'i yalnız bırakmadı. Mahir'in, BAL Ligi'nde mücadele eden Gönen Belediyespor'a transfer olduğu öğrenildi.

Next page

Gazete Yenigün