Mektebim
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Demokratik Sağlık-Sen İzmir Şubesi'nin 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Demokratik Sağlık-Sen İzmir Şubesi'nin 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Ahmet Doğruyol, tek aday olarak girdiği seçimde kongreye katılan tüm delegelerin oyunu aldı.

Demokratik Sağlık-Sen İzmir Şubesi'nin 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Tecrübeli sendikacı Şube Başkanı Ahmet Doğruyol un tek aday olarak girdiği seçime kongreye katılan tüm delegelerin oyunu alan Doğruyol; konuşmasında göreve geldikleri günden bu yana çalışmalarını devam ettiklerini, Demokratik Sağlık-Sen'in Türkiye’de en hızlı büyüyen sendikası olduğunu, özellikle son zamanlardaki siyasi çalkantıların siyasetle bağlantılı olan sendikalarda etkili olduğunu ifade etti. Demokratik Sağlık-Sen'in kuruluş felsefesinin de siyaset için değil, sendikacılık için olduğunu belirten Doğruyol, "Çalışanlarımızın dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi bizim için önemli değildir. Ancak hiç bir vatandaşın bu devlete, bu millete ihanet etme lüksü, hakkı yoktur. Milletimizin ötekileştirmelere değil, birleştirmelere ihtiyacı vardır. Bizim vatandaşlarımız değerlidir. İnsan olarak değerlidir" dedi. 


Ülkemizdeki en büyük sorunun adalet sorunu olduğunu söyleyen Doğruyol, "Adaletin olmadığı yerde herkes kendi adaletini  tesis etmeye çalışır. Bu karmaşaya, arbedeye ve hukuksuzluğa gayri meşru işlerin artmasına sebep olur. Hak, hukuk, adalet ve liyakatın tesisi için çabalamak gerekir. Ne zaman tüm vatandaşlarımız aynı hukuk kurallarıyla yargılanırsa ülkemiz o zaman düze çıkar. Ne zaman ki kul hakkı yenmezse o zaman ülkemiz düze çıkar" dedi. 
Vaatle tehditle üye yapmanın doğru olmadığını, sendikacılığın doğru yapılması gerektiğini Demokratik Sağlık-Sen olarak örnek sendikacılık yapmak için çaba harcayacaklarını ifade eden Doğruyol, "Ülkemizi seviyoruz. İnsanlarımızı seviyoruz. Yaratılanı seviyoruz yaradandan ötürü" dedi.

Next page

Gazete Yenigün