Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Cüneyt Oğuz “Adaylığım biçildi”

Chp İzmir İl Başkanlığına aday olan Cüneyt Oğuz sosyal medya hesabından partililere seslendi. Oğuz ”Aday olma hakkım Denizli Milletvekili sayın Gülizar Biçer tarafından biçilmeseydi, şu anda 400 oyla İzmir CHP’nin il başkanı ben idim.”dedi.

Cüneyt Oğuz “Adaylığım biçildi”

CHP İzmir İl Başkanlığına aday olan Cüneyt Oğuz sosyal medya hesabından partililere seslendi. Değerli arkadaşlarım bugün (8şubat 2020) aday olma hakkım Denizli milletvekili sayın Gülizar Biçer tarafından biçilmeseydi, şu anda 400 oyla İzmir CHP’nin il başkanı ben idim. 400 oy ile seçimi kazanacağımı tüm çevreme söylemiştim. Sandıktan çıkan sonuç il başkanının meşruluğunu İzmir’de maalesef tartışmaya açmıştır. 611 kişinin oy kullandığı seçimde kendisine her türlü imkan sağlanan tüm örgüt başkanları ve belediye başkanları tarafından desteklendiği iddia edilen Deniz Yücel tek aday yapıldığı kongrede 253 oy almıştır yani kendisine 358 kişi oy vermeden salondan ayrılmıştır. 
Bu durum, baskılara karşı İzmir’in onurlu şerefli il delegasyonunun haykırışıdır çığlığıdır. Adalet ne kadar yok edilmeye çalışılsa da karşısında onurlu insanların  sandıktaki mesajlarında örgütümüzün adalete inanmışlığı ve adalet isteği açıktır.
Değerli başkanımız bu zeminde İzmir İl örgütüne başkanlık yapma konusunda zaafiyete düşmüştür, örgüt karşısında güvenini yitirmiştir ve biran önce iktidara yürüdüğümüz bu yolda gereğini yaparak hem örgütümüzün hem de İzmir’in önünü açmalıdır” ifadelerinde bulundu.

Next page

Gazete Yenigün