Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilal Saygılı Camii ve Külliyesi’nin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de Ege Üniversitesi Kampüsü'nde inşa edilen Bilal Saygılı Camii ve Külliyesi'nin açılışını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilal Saygılı Camii ve Külliyesi’nin açılışını yaptı

İzmir Ege Üniversitesi Kampüsü'nde inşaatı tamamlanan Bilal Saygılı Camii ve Külliyesi'nin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan konuşmasında  ''Şehrimize yakışan bir eser oldu. Bir hadiste, "Kim Allah'ın rızasını talep ederek bir mescit inşa ederse, Allah'ın da ona Cennet'te bir ev inşa edeceği" müjdeleniyor.

Bizim inancımızda cami kullanılan ve iş bitince terk edilen mekan hiçbir zaman olmamıştır. Cami ibadethane olduğu kadar muhabbetin, dayanışmanın yeridir. Cami, öğrenmenin ve öğretmenin, istişarenin mekanıdır.

Cemaati olmayan her cami, ne kadar ihtişamlı olursa olsun, yetim ve öksüz bir eserdir. Çocuk sesleriyle güzelleşmeyen, gençlerin heyecanıyla dolmayan camiler mahzun kalmaya mahkumdur. Üniversite öğrencilerimiz başta olmak üzere bu bölgede yaşayan bütün kardeşlerimizin Bilal Saygılı Camii'ni öksüz ve yetim bırakmayacağına inanıyorum.

Asırlardır canlarını feda eden aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan kardeşlerimize rahmet niyaz ediyorum.'' dedi.

Next page

Gazete Yenigün