Haberler > Spor

Yayın Tarihi: 23 Kasım 2019 - 14:22

Cizrespor - Karşıyaka 'nın maziden gelen dostluğu

Yarın oynanacak maçta Karşıyaka'nın rakibi Cizrespor..

Yarın oynanacak Karşıyaka Cizrespor maçı öncesi dostluk mesajları gelmeye başladı. Fatih Mungan konu hakkında açıklamalarda bulundu. O açıklamada ''2001-2002 Yıllarını Hatırlayanlar Çok İyi Bilir. Biz 2.Ligde Mücadele Ederken Grubumuzda Karşıyaka Vardı. Karşıyaka İle Öyle Bir Sıkı Dostluğumuz Olmuştu ki, Düşünün Karşıyaka Kendi Evinde Oynadığı Maçlarda "CİZRESPOR'A 1.LİG YOLUNDA BAŞARILAR DİLERİZ" Pankartları İle Maçlara Çıkıyordu. Keza Aynısını Bu Sefer Cizrespor Kendi Evinde Oynadığı Maçlarda " KARŞIYAKA'YA 1.LİG YOLUNDA BAŞARILAR DİLERİZ" Pankartları İle Sahaya Çıkıyordu. Unutmadan Renklerimizde YEŞİL KIRMIZI. Lig Sonunda Karşıyaka Cizrespor El Ele Omuz Omuza Playoff'lara Kaldı. Cizrespor Yarı Finalde İstanbul Temsilcisi Kartalspor İle Maça Çıkacak. Maçta Denizli Atatürk Stadyumunda Oynanıyor. Ve O Maça Tam 5 Bin Karşıyaka Taraftarı Cizrespor Tribünlerine Geçerek 90 Dakika Boyunca Takımımızı Destekleyip Bir Cizreliden Daha Fazla Bağırdılar. Maç Tam Penaltılara Gitti Derken Maalesef Uzatmalarda Kalecimiz Candan 120. Dakikada Yediği Hatallı Golle Bizi Finalden Etmişti. Bu Sefer Finalin Adı Bizi Yarı Finalde Eleyen KARTALSPOR'un Rakibi, Ebedi Dostumuz KARŞIYAKA İdi. Maç Sonucunu Merak Ediyorsunuz Değil mi?

 

KARŞIYAKA 5

KARTALSPOR 0

 

Karşıyaka Futbolcuların Attığı Bütün Golleri CİZRESPOR Camiasına Armağan Ediyorlardı.

 

CİZRESPOR Bir Markadır, Şehrin Takımıdır, Bölgeyi Temsil Ediyor. Yıllardan Beri Türkiyenin Her Yerinde 50-60 Yaşlarındaki İnsanlar İzmirlisi Sivaslısı Trabzonlusu Karabüklüsü Hataylısı Erzurumlusu Ve Daha Sayamadığımız Onca Şehirlerde Yaşayan İnsanlar Cizrespor Takımını Takip Ediyor. Çünkü Bu Şehirde Yaşayan İnsanların Cizrespor İle Bir Mazileri Vardır.

 

Şimdi Geçmişte Maziden Dolayı Büyüklerimizin Bizlere Emanet Ettiği CİZRESPOR KARŞIYAKA  Dostluğunu Lütfen Ömür Boyu Devam Ettirelim. Yarın ki Maçta Ebedi Dostumuz Karşıyaka Kulübüne Ve Taraftarına Elimizden Geldiğince En İyi Şekilde Ağırlayalım.'' dedi.