Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

CHP’de bugün gözler Bornova’da

CHP İzmir’de kongre süreci devam ediyor Bergama'da mevcut İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz ile yola devam ederken Bornova’da üç adaylı bir yarış gerçekleşti. Yarışı kazanan ise Eski İlçe Başkanı Ertürk Çapın oldu.

CHP’de bugün gözler Bornova’da

Evka-4 Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde düzenlenen kongrede Selma Nalbantoğlu, Gürol Türkmentepe ile İlçe Eski Başkanı Ertürk Çapın arasında bir yarış gerçekleşti.

Yarışı kazanan ise Eski İlçe Başkanı Ertürk Çapın oldu. 

Ertürk Çapın 151 oy alırken, Gürol Türkmentepe 130 oy, Selma Nalbantoğlu ise 139 oy aldı.CHP Bornova İlçe Başkanı olan Ertürk Çapın'ın yönetim listesi ise şu şekilde:Ertürk Çapın yönetim asil listesi: Metin Akgün, Yıldız Dilek Albayrak, Necdet Altın, Fikri Altundağ, Remzi Anavatan, Sibel Arar, Metin Arhan, Hüseyin Baba, Ömer Baş, Ali İhsan Bayer, Duygu Bölük, Sabri Çam, Nusret Demir, Şükrü Demir, Ferda Dingil, Şahırmerdan Göktepe, Ecem Gül, Cemal Hocaoğlu, Ezgi Kamiloğlu, Sibel Kaya, Nilay Koloğlu, Ezgi Solan, Halil Şeker, Hüseyin Uygutalpİl delegeleri: Mustafa İduğ, Perihan Yardımcı, Sadık Yıldız, Mehmet Çıtak, Mustafa Arslan, Ayşe Aktaş, Coşkun Beşok, Niyazi Behiç Kabadayı, Engin Daşdemir, Belgin Güler, Adile Yılmaz Ildız, Ramazan Genç, Murat Taşkıran, Mahmut Erdem, Selda Çetinkaya, Hatice Kalkan, Alişan Han, Kemal Ergüneş, Bülent Hasekioğlu, Songül Oğuz, Ertürk Çapın, Efkan Muhtar, Özdemir Sökmen, Cumhur Dereli, Ali Sözer, Kazım Danışman, Ceyhan Keser, Süleyman Algül, İzel Çelik, Murat İpek, Ayşe Türksever, Muharrem Ekici, Mümin Yılmaz, Gürsel Durmaz, Esra Seçen Bilgi, Şerif Özdemir, İsmet Güven, Bülent Özmen, Fatma Akkuş, Mustafa Çiftçi, Asım Güven, Erol Mutlu, Pakize Namdar, Adnan Hocaoğlu, Uğur Nazlıoğlu, Gamze Bakkallar, Özgürcan Beşok, Sergen Şengül, Halis Güneş, Kadir Sağlam, Sevil Demirtaş, Mustafa Yazıcıoğlu, Hacer Özdoğan, Halime Demirbağ, Burcu Yılmazsoy, Cumhur Yılmaz, Doğan Bektaş, Musa AkyıldırımCHP Bornova İlçe Kongresi'ne CHP İzmir Milletvekilleri Kani Beko, Mahir Polat, Tacettin Bayır, Kamil Okyay Sındır, İl Başkanı Deniz Yücel, il başkan yardımcıları, İYİ Parti ve CHP İlçe başkanları, Eski Milletvekili Musa Çam ve Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Eski Belediye Başkanları Olgun Atila ve Yüksel Çakmur katıldı.

Kongrede Yaşananlar

CHP Bornova İlçe Başkanı Asım Güven kongrenin açılış konuşmasında şunları söyledi:

Çok önemli bir seçim süreci atlattık. Çalışmalar sonucunda oyumuzu artırdık. Oyumuzu yüzde 58’e yükselttik.  Bütün arkadaşlarımızın katkılarıyla ilçe binasının üst katını da almış olduk. Bu da sizlerin katkılarıyla oldu.

"CHP İKTİDARA ÇOK YAKIN"

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da kongrede bir konuşma yaparak CHP’nin iktidara giden yolda olduğunu belirterek: “Bir tek şeyin altını çizmek istiyorum. Sadece İzmir’de değil Yozgat’ından, Şırnak’a kadar görev yaptım. Beni 2015 yılında ön seçimde seçtiniz. Elimizden geldiğinin fazlasıyla çalıştık.  37 yıllık siyaset yaşantımda CHP’yi iktidara hiç bu kadar yakın görmedim. İktidara emin adımlarla gidiyoruz. Önümüzdeki ilk seçimlerde CHP’nin iktidar olacağına o kadar eminim. İktidara giden yolda hepimizin bir sorumluluğu var. Hata yapma lüksümüz yok. SHP döneminde yine bir rüzgar yakalamıştık. Bu sefer durum biraz farklı. Çünkü büyük illerin hepsini yönetiyoruz.  Seçilmiş belediye başkanımız örgütü kucaklayacak. Örgütümüzde başkanların arkasında duracak. Hiç kimse yine bunların arasında kavga var dememeli. Bunlar birbirini yiyecek diyenlere bir çift lafım var. Bizim bütün kongrelerimiz bir şölen havasında yapıldı. Geçmişte yaşananları da bir kenara bırakalım. Çünkü iktidara gidiyoruz. Biz birbirimizle kenetleneceğiz. Genel Başkanımıza da milletvekilimize de laf söyletmeyeceğiz. Gittiğimiz her yerde insanları ikna edip bize oy vermelerini istemeliyiz. Artık sistem değişti. AKP ve MHP seçmeninde de oy istemeliyiz.  Artık AKP ve MHP’li seçmenleri yanımıza çekmeliyiz. O insanları yanımıza almalıyız. Belediye başkanlarımıza da büyük görevler düşünüyor. Sosyal demokrat politikaların halk için olduğunu göstermemeliler. Sayın İmamoğlu 800 bin fark oyla seçildi ama bütün insanları kapsama düşüncesi hiç değişmedi. 15 yıldır CHP’nin birinci çıkamadığı Silivri’nin bir mahallesini Genel Başkanımızla ile ziyaret ederek birinci parti olduk.. Bize oy vermeyenleri bu örnekte olduğu gibi ikna etmeliyiz. İzmir’de 250 bin işsiz bulunmakta. Bunun 100 bini üniversite mezunu. Bizim belediyelerimizde ise 58 bin kişi çalışıyor. Bu yüzden bizim üretime dönmemiz gerekiyor. Bizim kooperatifler açmamız gerekiyor. Ben artık şarkı dinlemek değil şarkı söylemek istiyorum. Ancak bu şekilde İzmir’de işsizlik sorununu çözebiliriz. Bana artık İzmir’de belediye kazanmak yetmiyor. Ben artık iktidar olmak istiyorum. Bunu hep birlikte yapacağız. Birlikte hareket ettikten sonra iktidar oluruz” dedi.

"BİRBİRİMİZE KENETLENECEĞİZ"

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel kongrede yaptığı konuşmada parti olarak kenetlendiklerini belirterek: "Bu ülkeye huzur ve barış getirmek için mücadele ediyoruz. İnsanların geçim derdi nedeniyle intihar etmediği bir ülke için mücadele ediyoruz. Gazetecilerin ve akademisyenlerin hapse atılmadığı bir Türkiye için mücadele ediyoruz. Son seçimde akıl almaz bir iftiraya maruz kaldık. Bunu yandaş basın eliyle yaptılar. Bizleri terör örgütleriyle yan yana göstermeye çalıştılar. AKP eğer terör örgütü arıyorsa önce kendine bakacak. Habur sınır kapısındaki çadır mahkemelerini biz kurmadık. Valilere PKK’ya dokunmayın talimatını biz vermedik. Terör başının mektubunu biz okutmadık. TSK’yı ve emniyeti FETÖ’ya biz teslim etmedik. Şimdi terörle işbirliği yapan kim arkadaşlar? Tüm bu iftiralara rağmen Mart’ın sonu bahar oldu. Yerel seçimlerde büyük bir başarı kazandık. Bu başarı sizlerin başarısıdır. 25 sene sonra İstanbul ve Ankara’yı kazandık. Bu illerin bütün nimetlerini kendi yandaşlarına verdiler. Bu başarının bir mimarı da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Genel Başkanımız herkes için adalet diyerek bu başarıya giden yolu açtı. Bugün iktidara gidecek olan yöneticileri seçmek için toplandık. Bugün CHP hiç olmadığı kadar iktidara yakın. Biz Cumhuriyet değerlerine ve demokrasiye bağlı bir Türkiye kurmaya çok yakınız. Parti içi demokrasi yarışımızda seçilen kongre delegelerini kutluyorum. Tüm üyelerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün 3 değerli arkadaşımız aday. Ben bu arkadaşlarımızın hepsinin bu görevi onurla yapacağını düşünüyorum. Kim seçilirse seçilsin biz güçlenerek çıkacağız. Bornova'da bir başarı yakaladık. CHP’nin oylarında bir artış var. Yüzde 57,5 oy alarak Bornova'da seçimi kazandık.  Bu seçimde ilçe örgütümüz göğsümüzü kabarttı. Bundan sonra da önümüzde iktidara giden bir süreç var. Bizim Başta Mustafa Kemal Atatürk’e ve yaşadığımız ülkeye karşı bir sorumluluğumuz var. Biz artık bir birimizle kenetleneceğiz. Biz artık bir birimizle uğraşmayacağız. Kendi çıkarları için bu kenetlenmeyi bozmak isteyenler çıkabilir. Fakat biz onlara asla izin vermeyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde Sözcü davası sonuçlandı. Bir çok gazeteci habercilik yaptıkları için cezalandırıldı. Bizim sansürlenmemiş özgür bir basına ihtiyacımız var. Mehmetçiği de Libya’ya göndermek istiyorlar. İktidar partisi askerlerimizi iç savaşa göndermek istiyor. Libya’daki savaş bizim savaşımız değil. Bizim orada bir ortak çıkarımız da yok. Komşumuz olmayan bir ülkeye askerimizi göndermeye hakları yok. Bu siyaset anlayışına dur demek için mücadelemizi sürdürmeliyiz” dedi.

"DENİZLER VE MAHİRLER YİNEDEN ÖLDÜRÜLMESİN DİYE İKTİDAR OLMALIYIZ"

Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Yüksel Çakmur'un yaptığı konuşma salonda büyük bir coşku yarattı. İşte Eski Başkan Yüksel Çakmur’un konuşması:Saraylarda oturanlar memleketi bu hale getirenlerdir. Keşke o yer sofralarında bir kere otursalar. Yaşam bugün var yarın yok. Kibir küstahlığı getiriyor. Bugün o makamdasın ama yarın yoksun. Türkiye Cumhuriyet’i en zor günlerini yaşıyor. Lacivert ve mavi listeleri bir yana bırakacağız. Şeriata artık bir dakika kaldı. Dediler ki artık din kuralları uygulanacak. Yarın kadınların nasıl giyineceğini kural kural açıklayacaklar. Biz onların paraya taptıklarını görüyoruz. Demokrasi elden gidiyor. Ülke eden gidiyor. Çocuklarımız elden gidiyor. Cuhmuriyet’i ve ülkemizi kaybetmektense koltuklarımızı kaybetmeyi tercih edelim. Bu ülkede 12 Mart, 12 Eylül faşist darbeleri tekrar olmasın diye mücadele ediyoruz. Bu ülkede yine FETÖ çeteleri ülkeyi karartmasın diye buradayız. Devrimci gençlerimiz komando telleriyle acımasızca boğulmasın diye tekrar buradayız. Mahir Çayan’lar yeniden delik deşik edilmesin diye buradayız. Yine Maraş’ta ve Çorum’da insanlarımız katledilmesin diye buradayız.  Kimi korkutuyorsunuz kime meydan okuyorsunuz. Biz Kurtuluş savaşından geliyoruz. Bu ülkede bize FETÖ'cü suçu atamazsınız. FETÖ’yü FETÖ yapan sizsiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu ülkede Cumhuriyet açık bir yara aldı. Çocuklarımız özgür ve bağımsız bir ülkede yaşamalılar. Bunun için kibri ve makam hırsını bir yana bırakalım. Çocuklarımız yarın bize siyasal İslam’la neden mücadele etmediğimizi sorduklarında ne diyeceğiz. Bu ülkede kadın düşmanlığı var. Kadın ve erkek eşit değildir diyenler var bu ülkede. Kadınlar aslında biz erkeklerin önünde her zaman olmalı. Kadın cinayetleri her yerde ve siz kadını küçümsüyorsunuz. Bir ülkede demokrasi olması için kadının güçlenmesi lazım. Bugün egemenlik cemaat ve tarikatlara geçmiş durumda. Laik, demokratik Cumhuriyet’in mezarı kazılıyor. Bunu önleyecek tek parti CHP’dir. Bu salonda bizim düşmanımız yok. Bizim düşmanımız bu salonda değil. Şimdi ülkede vahşi kapitalizm var. Siyasal İslam vahşi kapitalizmle olur. İşçi ve emekli aç durumda fakat Ağaoğlu gibiler zenginleşti. Onun için biz birleşerek örgütsel bir mücadele yapmalıyız. Örgütlü mücadelenin sonu zafer ve başarıdır. Seçimi örgüt yapacak. Sultalar bitsin diye mücadele edeceğiz. Önce partinin içine adalet gelecek. Tüzükte değişiklik yapmalıyız. Öyle koridorlarda seçimler yapılmaz. CHP’nin üyeleri sandığa gitsin bütün Türkiye’de.  Ve bütün Türkiye’de Genel Başkanı seçelim.  Artık laf kavgalarıyla başarıya ulaşamayız. Artık Anadolu topraklarına ayak basacağız. Bütün halkı dinleyeceğiz. Yorulduk demeyeceğiz. Bunlar yapılmadığı sürece elitist bir parti oluruz.  Önce örgütümüzü partide iktidar yapmalıyız. Sonra Türkiye’de iktidar olmalıyız. Bu iktidar paraya tapıyor. Bunların Allah’a da taptığı yok.  Bağımsızlığı Türkiye’ye getiren bir partiye bunlar FETÖ’cü diyemez. Bunlar FETÖ’yü bizim başımıza musallat ettiler. Türkiye’yi cemaatler değil parlamento yönetecek.

"BİRLEŞİRSEK İKTİDAR OLURUZ"

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko’da bütçe görüşmelerinde işçilere ve emeklilere yeterince pay ayrılmadığını belirterek: “Ben Bornova’dan sizleri yakından tanımıyorum. Benim aklıma Bornova deyince ilk olarak insan sevgisi geliyor. Bornovalıların yüreğinde Cumhuriyet sevgisi var. Bornovalı işçi kardeşlerimiz de bana çok destek verdiler. DİSK Genel Başkanı olduğumda hep yanımda oldular. Sizlerin huzurunuzda onlara çok teşekkür ediyorum. Sevgili Bornovalılar 1 aydan buyana TBMM’de bütçe görüşmeleri yapıyorduk.  Maalesef yine aslan payını Saray’a verdiler. Bütçeyi incelediğimizde bütçede işsizlere yer yok. Bütçede işçilere ve köylülere yer yok.  Maalesef devlet hiçbir engelli arkadaşımızın atamasını da yapmadı. Biz bunların hesabını sormalıyız. Bu bütçede emekliye dullara ve yetimlere yer yok. İşin artık şakası yok. AKP iktidara geldiğinden beri bütün işletmeleri kendi yandaşlarına teslim etti. Arkadaşlar asgari ücrette açıklandı. Asgari ücretle çalışan 10 milyona yakın arkadaşımız mutsuz oldu. Ben gecekondu semtlerinde asgari ücretle çalışan arkadaşlarımla toplantılar yaptım. Bu insanların durumlarını bire bir gördüm. Asgari ücreti bunlar sefalet ücreti olarak açıkladılar. İşçi arkadaşlarıma buradan sesleniyorum. Kıdem tazminatına sahip çıkın. Kıdem tazminatınıza asla dokundurmayın. Kıdem tazminatımıza dokunursalar bunu asla izin vermeyeceğimizi buradan söylüyorum. Amerika’ya postaya koyanlar bu ülkenin en güzel işletmelerini Amerikalılara ve İsraillilere teslim ettiler. Limanlarımız yüzde 85’ini Yunanlılara teslim etti. Bu memlekette beka sorunu var dediklerinde bu ülkenin Tank Palet fabrikasını sattılar. 5 kuruş Katar’dan almadan teslim ettiler. Bunların beka sorunu dedikleri aslında Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan’ın zeka sorunudur. Freni patlamış bir tır gibi giden bu siyasi iktidara dur demeliyiz. Kahrolsun faşist diktatörlük! Yaşasın devrim ve sosyalizm söyleriyle konuşmamı bitiriyorum” dedi

“İSTEDİĞİMİZ BELEDİYE VE İLÇE ÖRGÜTÜ UYUMUDUR”

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ konuşmasında örgüt ve belediye uyumuna dikkat çekerek: “Öncelikle kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Bizimle beraber yerel seçimlerde çalışan bütün ilçe örgütümüze teşekkür ediyorum. Seçimi aldıktan sonra güzel işler yapmaya çalıştık. Bornova’da işçilerimizle güzel bir sözleşme gerçekleştirdik. Bornova’da kapatılan Özkan Pazaryeri’ni tekrar açtık. Biz 6 aylık dönemde daha çok şey yaptık. Ama önümüzde daha yapacak çok şeyimiz var. 24 Haziran’da üç büyük ili aldık. Yerelde iktidara oturduk. Şimdi iktidar olması sırası Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nda. Bugün üç arkadaşımız yarışacak. Aslında hepsi çok değerli arkadaşlarımız. Bizim isteğimiz ilçe yönetimin belediye ile uyumlu çalışması ve bizim hizmetlerimizi halka aktarması” dedi.

“BU KONGREDE HERKES KAZANACAK”

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat bu kongrenin iktidara giden yol açısından önemli olduğunu belirterek: "Bu kongreler iktidar kongreleridir. Bu kongrede seçilecek olan kişiler iktidara giden yolu döşeyeceklerdir. Üç arkadaşımızda çok değerli. Bu ilçeyi ve örgütü de hepsi taşıyabilecek insanlar. Bu kongrede hiç kimse bir şey kaybetmeyecek. Kongre sonucunda kadınlar ve gençler kazacak” dedi.

“KONGREMİZ HAYIRLI OLSUN”

Eski Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila konuşmasında yeni seçilecek yönetime hayırlı olsun dileğinde bulanarak: “Kongremizin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Hep birlikte yeni bir seçim geçirdik. Hep birlikte sorunların üstesinden geldik. Yeni yönetimimizin de başarılı olacağını düşünüyorum. Sayın Genel Başkanımızın başarılarının devamı diliyorum. Ülkemizi aydınlık geleceğe hep birlikte taşıyacağız “ dedi.

“ÖN SEÇİM OLMAZSA ADAY OLMAYACAĞIM”

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak: “Bergama’da kongreden geldim. Size onların sevgisini dile getiriyorum. Sosyal medyadan bir birimizi eleştirenlerden olmamalıyız. Biz yoldaşız ve buna göre davranmalıyız. Biz kardeşiz. Bir birimize sahip çıkmalıyız. Sonuna kadar bir birimizin arkasında durmalıyız. Bizim arkamızda medya ve para gücü yok. Biz ancak birlikte hareket edersek var oluruz. 44 yıldır Bornova’dayım. Bornova’nın bütün sokaklarını iyi bilirim. Bornova’dan çıkmadım ve ayrılmadım. gider Bize vekil olduktan sonra Bornova’dan gider diyenlere inat yine Bornova’da kaldım. Sevgili arkadaşlarım hangi makamda olursak olalım mütevazi olacağız. Kimseye tepeden bakmayacağız. İnsanlar makamlardan güç almamalı. Makamlara güç vermeli. Biz insanı severiz ve insandan yanayız. Kendini tek adam ilan eden kişiye karşı mücadele etmeliyiz. İzmir’e gelirken 250 polisle geliyor. Sen İzmir Emniyeti’ne güvenmiyor musunuz? Ama korkuyor. Çünkü Gezi gibi gençlerin nasıl mücadele edeceğini gördü. Sen korkuyorsun insanların içlerine çıkmaya korkuyorsun. Biz bu kongreden bir olarak çıkmalıyız. Eğer ön seçim olmazsa buradan söz veriyorum hiçbir zaman aday olmayacağım” dedi.

LİSTELERDE KİMLER VAR?
Ertürk Çapın yönetim asil listesi: Metin Akgün, Yıldız Dilek Albayrak, Necdet Altın, Fikri Altundağ, Remzi Anavatan, Sibel Arar, Metin Arhan, Hüseyin Baba, Ömer Baş, Ali İhsan Bayer, Duygu Bölük, Sabri Çam, Nusret Demir, Şükrü Demir, Ferda Dingil, Şahırmerdan Göktepe, Ecem Gül, Cemal Hocaoğlu, Ezgi Kamiloğlu, Sibel Kaya, Nilay Koloğlu, Ezgi Solan, Halil Şeker, Hüseyin Uygutalp
İl delegeleri: Mustafa İduğ, Perihan Yardımcı, Sadık Yıldız, Mehmet Çıtak, Mustafa Arslan, Ayşe Aktaş, Coşkun Beşok, Niyazi Behiç Kabadayı, Engin Daşdemir, Belgin Güler, Adile Yılmaz Ildız, Ramazan Genç, Murat Taşkıran, Mahmut Erdem, Selda Çetinkaya, Hatice Kalkan, Alişan Han, Kemal Ergüneş, Bülent Hasekioğlu, Songül Oğuz, Ertürk Çapın, Efkan Muhtar, Özdemir Sökmen, Cumhur Dereli, Ali Sözer, Kazım Danışman, Ceyhan Keser, Süleyman Algül, İzel Çelik, Murat İpek, Ayşe Türksever, Muharrem Ekici, Mümin Yılmaz, Gürsel Durmaz, Esra Seçen Bilgi, Şerif Özdemir, İsmet Güven, Bülent Özmen, Fatma Akkuş, Mustafa Çiftçi, Asım Güven, Erol Mutlu, Pakize Namdar, Adnan Hocaoğlu, Uğur Nazlıoğlu, Gamze Bakkallar, Özgürcan Beşok, Sergen Şengül, Halis Güneş, Kadir Sağlam, Sevil Demirtaş, Mustafa Yazıcıoğlu, Hacer Özdoğan, Halime Demirbağ, Burcu Yılmazsoy, Cumhur Yılmaz, Doğan Bektaş, Musa Akyıldırım
Gürol Türkmentepe yönetim asil listesi: Mustafa Alkan, Hamit Altındere, Muammer Atasever, Zeynep Atmaca, Alpaslan Bakırcı, Ozan İbrahim Beşyıldız, Turan Bilmez, Nihat Çam, Özlem Derin, Nazım Doğan, Aziz Görücü, Doğukan Ahmet Gül, Çiğdem Güneş, Fezayir Karadağ, Sinem Kılıç, Derya Kurtulan, Veis Harun Metin, Muzaffer Özbek, Yaşar Öztütüncü, Özge Orman Revan, Ayhan Şenel, Canan Uytun, Kamer Zincidi
İl delege listesi: Gökçe Aydın, Ramis Acar, İrfan Akbulut, İnan Aksu, Ali Aydın, Nevin Ballı, Ahmet Bay, Tuncay Bayazıt, Doğan Bektaş, Filiz Buanoğlu, Kemal Bulut, Hatice Burguç, Burcu Semiz Civan, Mustafa Çelik, Sedat Çetin, Coşkun Çiftlik, Akif Mehmet Çolak, Nilgün Bayraktar, Cafer Ergin, Nesrin Yurtkoru Görücü, Yüksel Gül, Şerafettin Gümüşkaya, S. Benal Hovardakaya, Mustafa İduğ, Ethem İnal, Simge İnal, Hamdi Kanlıoğlu, Gülten Karakuzulu, Necdet Karlı, Bülent Kasap, İrfan Ramazan Kılınç, Şeyda Karaduman Kök, Ezgi Mantıcı, Songül Oğuz, Taner Özbek, Gürsel Özdemir, Mihriban Özdoğan, Dilara Özmen, Hüseyin Polat, Şükran Polat, Servet Salman, Eren Seçgin, Funda Sezer, Onur Sezer, Ali Sözer, Şahin Şanlı, Yaşar Tekin, Ahmet Tokem, Gürol Türkmentepe, Habibe Uçar, Pınar Uslu, Ali Üsküp, Can Üzelün, Fikret Vatansever, Şaban Yaprak, Hadi Yıldız, Mehmet Yıldız, Serap Yılmaz, Celal Yurdagül
Selma Nalbantoğlu yönetim asil liste: Abdurrahman Aktan, Hüseyin Alkaç, Ali Şeref Altıparmak, Hüseyin Altop, Hasan Aydın, Bülent Aysal, Ece Balkan, Ramis Baltalı, Nihat Çalışkan, Sultan Çeker, Zübeyde Çelik, Hatice Değirmenci, İffet Falay, Deniz Devrim Fidan, Mustafa Gülen, Arzu Hakbilir, Pervil Koç, Onur Özkan, Özer Özoğul, Remzi Topal, Alptekin Tunç, Hüseyin Yazal, Canip Yurdakul, Özkan Zafer
İl delege listesi: Yılmaz Küçük Akbıyık, Talat Aslan, Olgun Atila, Özgür Ayaz, Barış Mehmet Aysal, Neşe Bay, Zeki Baycu, Eray Büyük, Sedef Çavuşoğlu, Ayten Demirbilek, Bahar Dinçbudak, Sibel Doğan, Güven İbrahim Durak, Enver Dündar, Süleyman Esetekin, Çiğdem Eski, Erkan Güler, Ümit Gümüş, Ertan Güneş, Zeynel Gür, Hasan Gürbüz, Ahmet Gürdal, Yasin Gürkan, Buket Mertoğlu Gürpınar, Savaş Güven, Mustafa İduğ, Nevzat Kavalar, Mukadder Kırlı, Filiz Kocaoğlu, Behçet Koç, Bilgin Koç, Onur Koçanalı, Ramize Koçanalı, Bilgin Kömürcü, Abdülkerim Kuşlar, Elif Maşeroğlu, Selma Nalbantoğlu, Pakize Namdar, Gül Oral, Eros Gülören Öcal, Şener Özel, Veysel Özkan, Osman Peri, Elçin Polat, İbrahim Sağlam, Düriye Sessiz, Ali Sözer, Gözde Şehirlioğlu, Mustafa Tokmak, Alev Taştan, Burcu Yaman, Kemal Yapıcı, Özgür Yaşar, Bilge Yazıcı, Cesim Yıldız, İbrahim Yıldız, Zafer Yılmaz, Emine Yiğit, Engin Yurt


BERGAMA'DA CANBAZ YOLA DEVAM ETTİ!
Ayrıca Bergama’da da delegenin önüne sandık konuldu. İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz ile Akın Yasa yarıştı. Mevcut Başkan Canbaz 233 oy aldı. Yasa ise 146'da kaldı. Eski Belediye Başkanı Gönenç delege seçilemedi.
Mehmet Ecevit Canbaz asil yönetim kurulu listesi: İsmail Acar, Hüseyin Altun, Hüseyin Arslan, Mustafa Çandır, Selma Durak, İsmail Durmaz, Nafize Gökkaya, Birsel Güdenler, Ayten Hoşçakar, Ali Sara, Cemil Kural, Çağdaş Memişoğlu, Gamze Özateş, Cengiz Özkaya, Ali Osman Öztaş, Mert Atıl Yıldırım
İl delegeleri listesi: Güven Akkın, Necla Birinci, Mehmet Ecevit Canbaz, Fethiye Çalış, Ümit Nuri Çiftçi, Cavit Demirci, Gökay Kartalkaya, Veli Kiraz, Özgül Özçakmak, Olgu Öztürün, Seçkin Neşe, Ercan Sevinç, Ahmet Ülker
Akın Yasa’nın asil yönetim kurulu listesi: Sedat Akbulut, Ömercan Avcı, İbrahim Borla, Ersan Bilgili, Şennur Böke, Tülay Çobanoğlu, Mehmet Demir, Halit Duran, Serpil Güler, Halil Güngör, Nayan Harputlugil, Derya Kurt, Mehtap Mantar, Ersin Pacar, Nail Şen, Aynur Türkdoğan.
 İl delegeleri listesi: Gürcan Akkaya, Cahide Akkuş, Esra Barut, Nilgül Bingöl, İhsan Coşkun, Mesut Çelik, Mustafa Dönmez, Mehmet Gönenç, Mert Can Şekerci, Akın Yasa, Yaşar Yaşa, Oğuzhan Yeltekin, Aysel Yılmaz


 

Next page

Gazete Yenigün