;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

CHP İzmir İl Başkanı yeniden Deniz Yücel

CHP İzmir İl Kongresi'nde mevcut başkan Deniz Yücel güven tazeledi. Oy kullanan 611 delegenin 253'ünün oyunu alan Deniz Yücel ikinci kez üst üste başkan seçilmiş oldu.

CHP İzmir İl Başkanı yeniden Deniz Yücel

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü, yeni başkanını seçmek için sandık başına gitti. 37'nci olağan kongre Kültürpark’taki Celal Atik Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Yapılan kongreyi 253 oyla mevcut başkan Deniz Yücel kazandı.

İl seçimine Genel Başkan Yardımcıları ile İzmir Milletvekilleri, İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkan Aziz Kocaoğu, görevde olan ve önceki dönemlerde koltukta oturmuş belediye başkanları, vekiller ve yöneticiler katıldı. Ayrıca Millet İttifakı'nın bileşeni olan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve il yöneticileri de kongrede yer aldı.  
Kongrenin divan başkanlığına Ankara’dan Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca atandı.

İl Başkanı Yücel 253 oy alarak yeniden il başkanı seçildi. Yücel yaptığı açıklamada, “Bugün olağan il kongremizi gerçekleştirdik. İlçe kongrelerimizi yapmıştık. Bugün İzmir’de yeni kadrolarımızı belirliyoruz, sayımla hala devam ediyor. önümüzdeki ayda kurultayımızı yapacağız. CHP’de kongre süreçleri her zaman büyük bir heyecan ve beklentiyle geçiyor. CHP’de her zaman demokrasiye yakışır bir şekilde kongrelerimiz yapılıyor. Bugün yine aynı şekilde kongre gerçekleştirdik. Bu dönem görev alan arkadaşlarımızın CHP’yi iktidara taşıyacak kadrolar olduğuna inanıyorum. İlçe kongrelerimizden beri bu bu şekilde gerçekleşiyor. Kurultayda da bunu aynı şekilde gerçekleştireceğiz. Ben kongremizin İzmir’e, partimize, ülkemize ve mücadelemize hayırlı olmasını diliyorum. CHP 31 Mart yerel seçimlerinden sonra iktidara çok yakın. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde ve liderliğinde CHP tüm kadrolarıyla Türkiye’yi yönetmeye hazır bir partidir. Bunun bize yüklediği bir sorumluluk tarihi bir misyon var. Bunun bilinciyle partimizi ilk genel seçimlerde iktidara taşımak için gayret edeceğiz” dedi. 

 

Next page

Gazete Yenigün