Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, dün Aydın’da Yağan Dolu Zararını Meclise Sundu.

 Aradan iki ay geçmesine rağmen meydana gelen bu afetle ilgili çiftçimizin mağduriyeti henüz giderilmemiştir

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, dün Aydın’da Yağan Dolu Zararını Meclise Sundu.

AYDIN’DA YAĞAN DOLU MECLİS GÜNDEMİNDE 
CHP’Lİ BÜLBÜL: BAKANLIK MAĞDURİYETİ BİR AN ÖNCE GİDERMELİDİR

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, dün Aydın’da zeytin ve incir ağaçlarını olumsuz etkileyen dolu yağışı ile ilgili Meclis Genel Kurulunda konuştu. 
CHP’li Bülbül, konuyla ilgili Meclis Başkanvekili Celal Adan’dan özel olarak söz aldı. Bülbül, Nisan ayında ani ısı değişimi nedeniyle yaşanan mağduriyetlerin giderilmediğini belirterek şunları söyledi: 
“Aydın’da geçtiğimiz Mayıs ayında ani ısı değişimi nedeniyle 20 bin dönüm narenciye bahçesinde yüzde 80’e varan meyve dökümü meydana gelmiş, zeytinde yüzde 20 oranında rekolte kaybı yaşanmış, pamukta ise 100 bin dönüm arazi zarar görmüştü.  Aradan iki ay geçmesine rağmen meydana gelen bu afetle ilgili çiftçimizin mağduriyeti henüz giderilmemiştir. 
Dün ise Nazilli ilçesinin Yellice, Uzunçam, Arpaz, Demirciler, Bayındır, Gedikaltı, Gencelli, Yukarı Örencik, Aşağı Örencik ve Şimşelli Mahallelerinde ceviz büyüklüğünde dolu yağışı nedeniyle yaklaşık 2 bin dönümlük bir alanda zeytin ve incir ağaçları büyük oranda zarar görmüştür. 
Yüksek gübre, mazot, ilaç maliyetleri ve ödenmeyen destekleme primlerine rağmen üretmek için çabalayan çiftçilerimizin mağduriyetleri, Bakanlık tarafından bir an önce giderilmelidir.”


 

Next page

Gazete Yenigün