;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Çeşme’de yaz sezonu kültür-sanat faaliyetleri ile renkleniyor

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Altın Yunus Çeşme ile iş birliğinde düzenlediği Altın Yunus Sanat Atölyeleri ile Çeşme’nin kültür-sanat yaşamına renk katarken özel koleksiyonu ile sanat atölyelerinin eserlerini de sanatseverlerin beğenisine sundu.

Çeşme’de yaz sezonu kültür-sanat faaliyetleri ile renkleniyor

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Özel Koleksiyonu ile Altın Yunus Sanat Atölyeleri açılışını gerçekleştiren Vakıf, çok sayıda sanatçı ve sanatseveri bir kez daha bir araya getirdi.
İzmir iş ve sanat dünyasından katılımın olduğu törene Yaşar Topluluğu yönetici ve çalışanlarının yanı sıra Çeşme Altın Yunus’un misafirleri de katılım gösterdi.

Aralarında Burhan Doğançay, Devrim Erbil, Cavit Atmaca, Ferruh Başağa, Cuma Ocaklı ve Gencay Kasapçı gibi birbirinden değerli Türk ressamlarının eserlerinin yer aldığı Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı özel koleksiyonu ile sanat atölyelerinden toplam 35 eserin beğeniye sunulduğu sergi, 15 Eylül 2019 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
Sanatseverler sergileri gezerken Altın Yunus Sanat Atölyeleri’nde çalışan sanatçıları atölyelerinde ziyaret etme fırsatı da bulacak. 

Çocuklarda unutulmadı
Altınyunus Sanat sokağında düzenlenen sergide çocuklarda unutulmadı. 
Pınar Çocuk Resim Atölyesi 6-14 yaş aralığındaki çocuklar için uzmanlar eşliğinde günde 2 defa sanat eğitimi veriyor.

Next page

Gazete Yenigün