Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Çerçioğlu; ‘Nazilli’de Fen İşleri ve ASKİ’nin 150 milyonluk yatırımı var’.

Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından bahseden Sevim ve Çankır, CHP İktidarı ile sorunların çözülmesi için hazır olduklarını söyledi

Çerçioğlu; ‘Nazilli’de Fen İşleri ve ASKİ’nin 150 milyonluk yatırımı var’.

Çerçioğlu; ‘Nazilli’de Fen İşleri ve ASKİ’nin 150 milyonluk yatırımı var’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Yerelden Genele esnaflarımızın sorunları ve çözümleri’ konulu istişare toplantısında oda başkanlarının sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.+
CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ev sahipliğinde Hangar Restoran’da gerçekleşen istişare toplantısına CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı CHP’li Mert Öreroğlu, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ile Nazilli’de hizmet veren Esnaf Odası Başkanları ve çok sayıda Aydın Büyükşehir Belediyesi Bürokratı katıldı. CHP Aydın İl Başkanlığı ve Nazilli İlçe Başkanlığı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği Mahalle Muhtarları toplantılarının ardından ‘Yerelden Genele esnaflarımızın sorunları ve çözümleri’ konulu esnaf odaları başkanlarıyla birlikte istişare toplantısı düzenlediklerini söyleyen CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ve İl Başkanı Ali Çankır, birer açılış konuşması gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından bahseden Sevim ve Çankır, CHP İktidarı ile sorunların çözülmesi için hazır olduklarını söyledi.

“YASAMA YILINDA ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERECEĞİZ”
1 Ekim itibariyle TBMM’nin yeni yasama yılının açılacağını söyleyen CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan; “Aslında Türkiye’nin önemli meselelerini konuşmamız gereken çözüm merkezi, TBMM ne yazık ki son iki yılda artık daha başlar başlamaz iflas ettiğini, kendilerinin de kabul ettiği tek adam rejiminde etkisizleştirilmeye, yok edilmeye, sıradan bir kurum gibi gösterilmeye çalışılıyor. Biz her şeye rağmen TBMM’nin itibarını ayakta tutmak, bu milletin itibarını ayakta tutmakla eş değerdir, birdir diye düşünüyoruz, inanıyoruz. Bu meclis Gazi meclistir, tek adam inşası, çabalarına rağmen, bir TBMM’ni güçlü ve etkin bir pozisyonda çalıştırmak göreviyle karşı karşıyayız. Yani birileri meclisi devre dışı bırakmaya çalışırken, birileri sarayda bütün yetkileri tek adamın iki dudağının arasında teslim ederken, biz milletin temsilcilerden oluşan meclisin Türkiye’nin asıl problemleri ve asıl gündemiyle ilgilenmesi için önümüzdeki yasama yılında da elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.
“CHP İKTİDARI İLE SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ”
Aydın’ın tarım ve turizm kenti olduğunu hatırlatan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül; “Aydın’ın desteklerden payını alması gerekir. Bu payı nasıl alacaktır? Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı sayesinde alacaktır. 18 yılda Nazilli’nin geldiği durum budur. DSİ’nin 48 yıldır erozyonla mücadele ekibi vardı, nereye gitti? Sayın Milli Eğitim Bakanına sordum. Aydın’da 160 tane depreme dayanıksız okul var. Bu okulların dayanıklılığı için gerekli olan çalışmalarınız nerededir diye sordum. Ses yok. Milletvekillerine sordum, ses yok. Aydın’ın sorunu büyük, Türkiye’nin sorunu büyük. 12 bin 738 tane pandemi nedeniyle kapalı esnaf vardır. Daha sonra devlet bazılarını açtılar, bazılarının da açılması konusunda karar aldılar. Türkiye’de olduğu gibi esnafın sorunlarını ortaya koymak konusunda biz sayın parti meclis üyem Bülent Başkanla beraber geçen hafta Aydın’da çalışmalar yaptık. Genel merkeze raporlarımızı sunduk. Bu konuda sorunları biliyoruz, sorunlarla ilgili çözüm önerilerini de merkeze sunduk. Esnafın sorunları, çiftçinin sorunlarından, işçinin sorunları memur sorunlarından ayırt edilemez. Bu sorunları çözmede bizler hem yerel yönetim olarak hem de iktidara geldiğimiz zaman genel yönetim olarak gerekli çabaları göstereceğiz. Artık 18 yıllık bu iktidarın gitme zamanı geldi. Hep birlikte sandık zamanı geldiğinde oylarınızla vatandaş olarak gerekeni yapmaktır. Sizden en büyük dileğim AK Parti milletvekili geldiği zaman iki yılda ne yaptıkları, 18 yılda ne yaptıkları konusunda çekinmeden sorularınızı sormanızdır. Mecliste biz soruyoruz ve sormaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Next page

Gazete Yenigün