Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Cem Şen hedef büyüttü

2010 yılında Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi'ni bitirip faal olarak at binmeye başlayan ve 2010-2013 yıllarında yüz yarış kazanarak jokeyliğe adım atan Cem Şen'in 2020 hedefini 50 yarış kazanmak olarak belirledi

Cem Şen hedef büyüttü

2010 yılında TJK başarılı bulduğu 5 jokeyi İrlanda'ya eğitim almaya gönderdi. İrlanda'ya giden 5 kişi içinde bulunan Cem Şen, " TJK, beni 5 arkadaşımla birlikte İrlanda'ya atçılık konusunda eğitim almaya gönderdi. İrlanda'da 6 aylık dönemde Avrupa atçılığı ve jokeylerin oradaki binişleri ile ilgili oldukça faydalı bir süreç geçirdim. 6 aylık eğitim sürecini tamamlayıp Türkiye'ye geri dönüp, Türkiye'de bindiğim ilk yarışta Aslanburak isimli atımla 2. olma başarısı gösterip, büyük bir moral ve özgüven kazandım. Sonrasında bu ikinciliğin verdiği moral ile, bir çok yarışta at bindikten sonra  2011 yılında ilk birinciliğimi Arslanburak isimli safkan ile yaşadım. Tabiki o yarışı hayatım boyunca unutamam. O yarış benim kariyeriminde ilk basamaklarını oluşturmuş oldu." diye konuştu

"İlk hedefimiz İzmir sezonunda başarılı olmak"

Yaklaşan İzmir Sezonu için Türkiye genelinde menajerim Şefik Kalay ile birlikte yeni bir yol haritası belirlediklerini söyleyen Şen, "İlk hedefimiz İzmir sezonunda başarılı olmak. İzmir sezonunda 50-51 kiloluk önemli bir avantajım var. Bu da benim için büyük bir avantaj olacak. Yaklaşık 3 aydır düzenli olarak her sabah ŞYSezona sıkı çalıştığını ifade eden Cem Şen, "Her sabah hipodrama erken saatlerde gelerek 10-15 at çalıştırıyorum. Bu sayı bazen dahada fazla olabiliyor.Bineceğim atlar ile kararı menajerim Şefik Kalay, ile birlikte değerlendiriyoruz. Umarım İzmir sezonu bizim açımızdan başarılı olur." ifadelerini kullandı.

Kurtel ekürisi ile başarılı olmak istiyorum

Kurtel Ekürisi ile olan birlikteliğimizi daha iyi yere getirmek için elimden gelenin en iyisini yapmak için çok çalışıyorum.  At binme önceliğim şu an için İzmir. Tabiki bu sadece bu ilde at bineceğim anlamına gelmiyor. İzmir dışından teklif gelmesi ile zaman zaman farklı şehirlerde at binebilirim.Bu yıl 50 yarış kazanma hedefim var umarım bunu gerçekleştirebilirim."  Sporcu bi aileden geldiğini ifade eden Cem Şen, "Sporcu aileden geliyorum, spora aile olarak yatkınız. "Kardeşim Soner Şen çok başarılı bir sporcu ve  Dünya Kick Boks Şampiyonu" olma başarısı gösterdi. Kendisi ile ile gurur duyuyorum. Umarım bu başarıları artarak devam eder." dedi.

9 yılda 154 yarış kazandı (KUTUU)
Jokeyliğe  2010 yılında başlayan ve 154 yarış kazanan Cem Şen'in,147 ikincilik,147 üçüncülük ve 168 dördüncülüğü bulunuyor.

Next page

Gazete Yenigün