Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Büyükşehirin ilk iftarı engellilere

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Ramazan ayında ilk iftarı, engelliler ve aileleri için verdi. Alsancak'ta bulunan Tarihi Havagazı Fabrikası'nda kurulan iftar sofrasına, 4 bin 500 engelli konuk oldu.

Büyükşehirin ilk iftarı engellilere

İzmir Büyükşehir Belediyesi, her yıl Ramazan ayında kurduğu iftar sofrasında, bu yıl ilk olarak engelli ve ailelerini ağırladı. Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen iftar programına, görme, işitme, duyma engelli olan yaklaşık 4 bin 500 kişi katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iftar davetinde, glüten adlı proteine karşı ömür boyu süren ve kronikleşen alerji ve hassasiyetleri nedeniyle, buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi tahılları içeren gıdaları tüketmemesi gereken çölyak hastaları ile yine özel diyetle beslenmek zorunda kalan fenilketonüri hastaları için özel menüler hazırlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer, iftar boyunca konuklarla ilgilendi.

Tunç Soyer, kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmadı. Engelli vatandaşlar, Soyer çiftine çeşitli hediyeler verdi. Programda kısa bir konuşma yapan Tunç Soyer, "Hepinizi sevgi ve saygıyla, aşkla selamlıyorum. Her daim el ele, kol kola, gönül gönüle İzmir'de çok daha keyifli günler geçirelim. Programa katıldığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

İftar programı, ilahi dinletisi ile son buldu. (DHA)

Next page

Gazete Yenigün