Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Büyükşehir Teyekkuza Geçti Afetlere Anında Müdahale Ediyor.

Kuyucak’taki Çobanisa Şarabat ve Kayran Kızlı Deresi'nde aşırı yağış nedeniyle taşma meydana geldi.

Büyükşehir Teyekkuza Geçti Afetlere Anında Müdahale Ediyor.

BÜYÜKŞEHİR TEYAKKUZA GEÇTİ AFETLERE ANINDA MÜDAHALE EDİYOR
Aydın Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanında aşırı yağış ve fırtınanın yol açtığı taşkın ve ağaç devrilmelerine müdahale ediyor.
Kuyucak’taki Çobanisa Şarabat ve Kayran Kızlı Deresi'nde aşırı yağış nedeniyle taşma meydana geldi. Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ve Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler taşmanın yaşandığı alanlarda güvenlik önlemi aldı ve taşınla gelen çamur temizlenerek yol kullanılır hale getirildi. 
Aşırı yağış ile birlikte kentin bazı bölgelerinde ise fırtına etkisini gösterdi. Fırtınanın etkili olduğu yerlerde bazı ağaçlar devrilirken bazıları da fırtınaya dayanamayarak kırıldığı görüldüğü. 
Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipleri gelen ihbarlara anında müdahale etti. Birçok noktada yola devrilen ağaç ve ağaçlardan kopan dallar ulaşımı tehlikeye atacak noktalardan kaldırıldı.
Kent genelinde ilgili tüm birimlerin teyakkuz halinde olduğunu belirten Başkan Özlem Çerçioğlu, “Aşırı yağış ve kuvvetli fırtınaya karşı ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Gece gündüz demeden görevi başında olan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız müsterih olsun Büyükşehir görevinin başında ve tüm olasılıklara karşı önlemlerini almış durumdadır.” dedi.

Next page

Gazete Yenigün