;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Büyükşehir'de kadro operasyonu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in belediye kadrosunda yaptığı değişiklikler sürüyor. Soyer, belediye şirketlerinde bazı isimlerin yerine atama yaparken ana kademedeki değişiklikleri daha sonraya bıraktı

Büyükşehir'de kadro operasyonu

Yerel seçim sonrası İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Tunç Soyer’in kadro değişikliği sürüyor. Göreve geldikten sonra başkanlık ve özel kalem müdürlüğü gibi yakın birimlerde çalışma yapan Soyer, danışman kadrosunu atamıştı. Soyer, Büyükşehir Belediyesi’ndeki en üst değişikliği Konak Belediye Başkan Yardımcılığı’ndan getirdiği Eser Atak’ı genel sekreter yardımcısı kadrosuna atayarak yapmıştı. Soyer, araştırma ve incelemelerinin ardından belediye başkanlığı makamının bulunduğu ana binadaki değişiklikleri bir sonraya bıraktı. Brifingleri alan Soyer, İZSU Genel Müdürlüğü’ne ESHOT Genel Müdürü Raif Canbek’i görevlendirdi. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun eşi olan Fügen Selvitopu emekliye ayrıldı. Selvitopu’nun alt kadrosunda çalışan bazı genel müdür yardımcıları ve daire başkanlarınn da önümüzdeki günlerde görevden alınacağı öğrenildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Genel Sekreter Yardımcılığı gibi teknik birimleri de yöneten Canbek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yargılandığı dava sürecinde yapılan operasyonlarda genel sekreterliğe vekalet etmişti. Kocaoğlu’nun ESHOT GenelMüdürü olarak görevlendirdiği Canbek’in 7-8 ay süreyle yaş haddinden emekli olana kadar İZSU’ya bakacağı belirtildi.

BEY GERİ DÖNÜYOR

Öte yandan ESHOT Genel Müdürlüğü’ne ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunan Erhan Bey’in getirileceği öğrenildi. Bey, Kocaoğlu döneminde emekliye ayrılmış, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne genel sekreter kadrosunda gideceği belirtilmişti. O transfer gerçekleşmeyince Bey, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yana tercih kullandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mali ve ekonomik açıdan en önemli şirketleri arasında yer alan İZBETON’da Genel Müdür Hüseyin Sezer’in ardından beklenen atama gerçekleştirildi. Sezer’in yerine İZBETON’a Burak Alp Ersen getirildi. Ersen, 2019 yerel seçimlerinde CHP’den Tire Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu. Soyer, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmeden ilk istifa eden bürokratlar arasında yer alan İZFAŞ Genel Müdürü Gül Şener’in yerine de atama yaptı. SODEM’den birlikte çalıştığı Avukat Canan Karaosmanoğlu şirketin yeni genel müdürü oldu. Belediyenin, fuarcılık şirketi İZFAŞ’ın uzun süredir yönetim kadrosunda boşluk bulunuyordu.

Next page

Gazete Yenigün