Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Büyükşehir Belediyesi'nden minik Eymen açıklaması

Medyada,İzmir Buca'da hayatını kaybeden minik Eymen'le ilgili çıkan 'nakil parası istendi' haberlerine yönelik Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi.

Büyükşehir Belediyesi'nden minik Eymen açıklaması

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"İzmir'in Buca ilçesinde hayatını kaybeden Eymen Bebek’le ilgili medyada çıkan ve Eymen Bebek’in cenazesinin İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Eskişehir’e nakledilmediği, nakil için para istendiği iddia edilen haberlerle ilgili bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. 

Yılda ortalama 30 bin cenazeyi uçak veya cenaze aracıyla ücretsiz nakleden İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Eymen Sadık Durak'ın cenazesinin nakledilmesi karşılığında ücret talep ettiği yönündeki iddiaların hiçbir mantığı bulunmamaktadır.  

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tüm cenazeleri "ücretsiz" olarak memleketlerine göndermekte ve zor günlerinde vatandaşlarımıza gereken kolaylıkları sağlamaktadır.

Bahse konu olan olayda belediyemiz Mezarlıklar Daire Başkanlığı'na herhangi bir nakil başvurusu yapılmamıştır. Edinilen bilgilere göre aile saat 09.00 civarında cenazeyi teslim almış ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerine bilgi vermeden kendi imkanlarıyla Eskişehir'e nakletmiştir.
Yalan ve mesnetsiz iddialara dayanarak böylesine acı bir olay üzerinden belediyemizin yıpratılmaya çalışılması, acıların siyasi ranta dönüştürülmek istenmesi üzüntümüzü bir kat daha artırmaktadır.

 Bu vesileyle Eymen Bebek'in kederli ailesine bir kez daha başsağlığı dileriz."

Next page

Gazete Yenigün