Haberler > Güncel

Yayın Tarihi: 08 Ağustos 2019 - 09:43

Buca'ya yeni kaymakam

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Yayınlanan kararnameyle Cizre Belediyesi Kayyumu Faik Arıcan Buca Kaymakamlığına atandı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerlerinin liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.

Söz konusu kararname ile Cizre Belediyesi Kayyumu Faik Arıcan Buca Kaymakamlığına atandı.

BUCA KAYMAKAMI FAİK ARICAN KİMDİR?
İzmir doğumlu olan Arıcan, aslen Antalya Aksekili olup, ilk ve orta öğrenimini İzmir'in Bayındır İlçesinde, lise öğrenimini Konya/Eregli'de, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde, Yüksek lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Kamu Hukuku alanında tamamladı. 

Arıcan, mezuniyet sonrası; Avukatlık stajı, hakim, savcı adaylığı ve 3 sene süren kaymakamlık stajından sonra şubat 2002 de Denizli Çameli Kaymakamlığı'na asaleten atandı. Iğdır/Karakoyunlu, Tokat Almus ve Kütahya Altıntaş Kaymakamlığı görevlerinde bulunan Arıcan, İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Afşin Kaymakamlığı'na atandı.