;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Bu Kadarı Pes Doğrusu Dedirtti !

Zabıta Memuru, Sokak Çocuklarına...

Bu Kadarı Pes Doğrusu Dedirtti !
İran'da zabıta görevlisinin alıkoyduğu çocuklara, sattıkları çiçekleri ve ambalajlarını yedirdiği görüntüler büyük tepki çekti.İran'da bir zabıtanın sokaklarda çiçek satan iki çocuğa zorla sattıkları çiçekleri yedirmesi ülkede büyük tepkilere neden oldu.

HEM ÇİÇEKLERİ HEM DE AMBALAJLARINI YEDİRMEYE ÇALIŞTI

Sosyal medyada yayınlanan bir videoda, Kirman kentinde sokaklarda çiçek satan iki çocuğu alıkoyan zabıta görevlisi, çocuklardan zorla sattıkları çiçekleri yemelerini istiyor. Bununla da yetinmeyen görevli, çocukları, çiçeklerin gövde kısmı ve plastik ambalajını da yemeye zorluyor.

"PLASTİK YEMESEM OLUR MU?" DİYE YALVARDI

Videoda, çocuklardan biri "Plastikleri yemesem olur mu?" diyerek yalvarıyor. Çocuklara sürekli küfür eden zabıta personeli, "yemezseniz sizi kampa gönderirim" diye tehdit ediyor.

BAKANLIK ANINDA HAREKETE GEÇTİ
Çocuklara yapılan davranış, ülkede büyük tepkilere neden olunca, Çalışma ve Sosyal Refah Bakanı Muhammed Şeriatmedari, ilgili kurumlardan derhal olaya müdahil olmasını istedi. Kirman Belediyesi, ilgili şahsin iş akdine son verirken, Savcılık, olayın çocukları işkence kapsamına girdiği gerekçesiyle tutuklama kararı çıkardı. Afgan kökenli olduğu anlaşılan çocukların bulunmasını isteyen Kirmen Belediye Başkanı Mihran Alimzade, belediye binasında ağırladığı çocuklara çiçek ve çikolata vererek gönüllerini almaya çalıştı.

Next page

Gazete Yenigün