Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Bu horozun bir kap çorbası 350 dolar

Ege Bölgesi’nin dört bir yanından getirilen birbirinden ilginç güvercin ve süs tavukları Muğla’nın Yatağan ilçesindeki sezonun Muğla’nın Yatağan ilçesinde, süs tavukları ve güvercinler sezonun ilk mezatında görücüye çıktı.

Bu horozun bir kap çorbası 350 dolar

Ege Bölgesi’nin dört bir yanından getirilen birbirinden ilginç güvercin ve süs tavukları yüksek fiyatlara alıcı buldu. Vietnam’dan getirilerek üretimi yapılan ve bir kap çorbası 350 dolara alıcı bulan Ejderha Tavuğu (Dong Tao) büyük ilgi gördü. Tarihte sadece kraliyet aileleri tarafından yetiştirildiği bilinen horoz, ayak yapısı ile dikkat çekti. Horozun ayaklarından yapılan çorbada afrodizyak etkisinin olduğu belirtildi.

Tavuğun üreticisi Ergün Karaca, “Ayaklarının şekli nedeniyle ejderha soyundan geldiği söylenmektedir. Bu, Vietnam yağmur ormanlarında yetişen bir hayvan. Ayaklarından dolayı da soyu tükenmek üzere. Uzak doğudaki krallar ve yöneticiler bu tavuğun yenmesini yasaklamışlar. Çünkü bu ayakları çok kıymetli. Çünkü ayak paça çorbası yaparak içiyorlar. Sadece ayaklarından yapılan çorba 800 ile bin dolara alıcı buluyor. Ben en son Şanghay’da 350 dolara satıldığını gördüm." dedi.ilk mezatında görücüye çıktı. Vietnam’dan getirilerek üretimi yapılan ve bir kap çorbası 350 dolara alıcı bulan Ejderha Tavuğu (Dong Tao) büyük ilgi gördü.
 

Next page

Gazete Yenigün