Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Bozyakaspor Süper Amatör’e Merhaba Dedi

İzmir 1.Amatör Play-Off final maçında Bozyakaspor, rakibi Karşıyaka Soğukkuyu takımı seri penaltı atışlarıyla 4-2 mağlup etti ve Süper Amatör Lige yükseldi.

Bozyakaspor Süper Amatör’e Merhaba Dedi

Mücadeleye etkili ve hızlı başlayan Bozyakaspor 18.dakikada ilk ciddi atağını Önal İçin ile yaptı. Kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda Soğukkuyu file bekçisi Ahmet Arif Koç gole izin vermedi. Bu pozisyondan sonra Eltun Sipahi, net gol fırsatını değerlendiremedi ve Soğukkuyu takımının kaleci Ahmet yine başarılı bir kurtarışla yıldızlaştı. Dakikalar 30’u gösterdiğinde Önal İçin skoru değiştirecek solu kaçırınca devre 0-0 sona erdi.
İkinci yarıda iki ekipte girdikleri net gol fırsatlarını değerlendiremedi ve zorlu mücadele 0-0 sona erdi.
15’er dakika iki devre üzerine uzatma dakikalarına geçildi. Uzatmalarda skor değişmeyince seri penaltı atışlarına gidildi. Seri penaltı atışlarında Bozyakaspor 4-2 galip gelerek Süper Amatör Lige çıkma sevinci yaşadı.
Bu sezon Karabağlar ekiplerinden Karabağlar FK’dan sonra Bozyakaspor’da Süper Amatör Lig vizesini alarak önemli bir başarıya imzayı attılar.


Hakemler; Fatih Tokail, Hüseyin Kıvanç Durmaz, Ahmet Massa
Gözlemci; Çetin Sarıgül, Saha Komiseri; Ahmet Aktem, Sağlık Görevlisi; Furkan Göçer
Saha: İzmir Atatürk 1 Nolu Yan Saha
Saat: 16:00
Tarih: 29 Şubat 2020

Karşıyaka Soğukkuyu 11’i; Ahmet Arif Koç, Süleyman Karabacak, Sezer Özdemir, Görkem Talaz, İlyas Erdoğan, Sinan Buldak, Mahsum Kaymaz, Erkan İncesu, Kadri Savran, A.Samet Aslan, İmran Yıldız
Antrenör; M. Emin Demir

Bozyakaspor 11’i; Umut Genç, Muzaffer Tezcan, Sercan Sakarsu, Sertaç Sarıkaya, Erhan Gündüz, Önal İçin, Eltun Sipahi, Bilal Işık, Ahmet Yılmaz, Ferhat Dinmez, Mert Tekin
Teknik Sorumlu; Metin Çelikdelen

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN
 

Next page

Gazete Yenigün