Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Bozdoğanlı baba-kız için Nazilli’de kök hücre kampanyası.

Bozdoğanlı baba-kız için Nazilli’de kök hücre kampanyası.

Bozdoğanlı baba-kız için Nazilli’de kök hücre kampanyası

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Örgütü tarafından Bozdoğanlı 18 yaşındaki Ebru Çelen ve babası Yılmaz Çelen (42) için Nazilli Belediyesi önünde kök hücre kampanyası düzenlendi. Bağışçılar, baba-kız için Kızılay aracı önünde uzun kuyruklar oluşturdu.Nazilli Belediye Meydanı’nda CHP İlçe Örgütü öncülüğünde, Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde lösemi (kan kanseri) tedavisi gören Bozdoğanlı Ebru Çelen ve babası Yılmaz Çelen için 5 gün sürecek kök hücre kampanyası başlatıldı. Üniversitede tedavi için aynı odayı paylaşan baba-kız için yapılan, Kızılay’ın destek verdiği kampanyaya Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeliha Yapsık Toros, CHP Kadın Kolları üyeleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bağışçılar için ilk önce kök hücre alımı için Kızılay yetkilileri tarafından bilgilendirme yapıldı. Ardından bilgilendirici formları dolduran bağışçılar, Kızılay’ın kan aracında kök hücre için kan bağışında bulundu.


"BİR UMUTTUR YAŞAMAK"


"Bu bağışla bir cana can katabiliriz" diyen CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, "Türkiye'de 10 bini çocuk olmak üzere 20 bine yakın ilik nakli bekleyen hasta var. Tüm hastalar, bizlerden gelecek herhangi bir uygun donörle hayata tutunacak. Onlara umut olmak için elimizden geleni yapacağız. Dünyadaki hiçbir şey bir insan hayatından daha önemli değil. Yapacağımız 10 dakikalık bir işlemle bir cana can katabiliriz. 'Bir umuttur yaşamak' diyerek çıktığımız bu yolda tüm halkımızı, başlattığımız kan bağışı kampanyasına destek vermeye bekliyoruz" şeklinde konuştu.


"YAŞAM HAKKI BİR İNSANIN EN KUTSAL HAKKI"


Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP'li Meclis Üyesi Mert Öreroğlu da, "Yaşam hakkı bir insanın en kutsal hakkı. Bu kan bağışıyla inşallah donör olmak hepimize nasip olur. Bir can kurtarıp Ebru ve babası gibi ilik nakli bekleyen bir hastaya bile umut olabilsek dünyanın en mutlu insanı oluruz. Nazilli halkı başta olmak üzere birçok insanı kan bağışı yapmaya davet ediyorum" ifadelerine yer verdi.


DUYARLILIK BEKLENİYOR


Bu arada başta Ebru ve babası olmak üzere ilik nakli bekleyen binlerce insana umut için başlatılan kampanyanın 5 gün süreceği bildirilirken, 18-50 yaş arası, kronik rahatsızlığı olmayan tüm vatandaşların bağışta bulunabileceği kaydedildi. Bağış yapmak isteyenlerin kimlikleri ile birlikte Nazilli Belediye Meydanı'ndaki Kızılay aracına giderek başvurmaları yeterli olacak.

Next page

Gazete Yenigün