Haberler > Güncel

Yayın Tarihi: 06 Ağustos 2019 - 08:07

Binali Yıldırırm Bayındır'a müjdeleriyle geldi

Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Erzincan ziyareti sonrası İzmir’in çiçeğiyle ünlü ilçesi Bayındır’ı ziyaret etti. Bayındır Kani Bey Parkında konuşan Binali Yıldırım ‘‘İzmir’i Seviyoruz, Bayındır’ı seviyoruz. İnşallah çiçeğin merkezi haline gelmiş Bayındır’ı yapacağımız yatırımlarla daha ileriyi taşıyacağız’’dedi.

Türkiye’de çiçek üretimiyle adından söz ettiren Bayındır İlçesi önemli bir konuğu misafir olarak ağırladı. Ak Parti İzmir milletvekili Binali Yıldırım yurtiçi gezilerine Bayındır’ı ekledi. Bayındırlıların çoşkulu karşılaması sonrası Binali Yıldırım ve beraberindekiler konuşmaların yapılacağı Kani Bey parkına geçti.

Törende konuşma yapan Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen; ‘‘ Bizler halkımıza hizmet sevdasıyla yola çıktık. Bayındır’lı hemşehrilerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizlere güvendiler, destek oldular. Belediye Başkanlığına layık gördüler. Bayındır’ı ismine yakışır bir şekilde olması için daha fazla çalışarak, söz verdiğimiz projelerimizi gerçekleştireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Son Başbakanımız Binali Yıldırım’a, İzmir milletvekilimiz Hamza Dağ ve Ak Parti teşkilatımıza Bayındır için verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Bayındır’a Önemli Yatırımlar

Bayındır’a 2011 yılında geldiğinde mevcut yolun iyi durumda olmadığını, trafik kazalarına sebebiyet verecek durumda olduğunu gördüğünü, bu yolun Bayındır’a yakışmadığını söyleyen Binali Yıldırım;’’ Torbalı’dan itibaren Bayındır’a kadar bölünmüş yol olarak yapılması için hemen çalışmalara başladık. Şimdi görüyorum yolumuz güzel bir şekilde yapılmış. Araç muayene istasyonu konusunda Bayındır’lı hemşehrilerinin sıkıntı yaşadıklarını Belediye Başkanı Uğur Demirezen’in bildirdiğini söyleyen Binali Yıldırım, bu projenin Bayındır’da yapılacağı müjdesini belirtti. Yıldırım Hastane, Fakülte, Ergenli ve Uladı Barajlarının yapılması için projelerin takipçisi olacağını dile getirdi.

Konuşmasının sonunda Ak Parti İzmir milletvekili Binali Yıldırım ;’’ Bayındır Türkiye’de çiçekçiliğin merkezi, Hollanda’ya kadar çiçek ihracatı yapar duruma gelmiştir. Çiçekçiliğin daha fazla gelişmesi için tarımsal organize sanayi bölgesinin kurulması için gerekli ne çalışma olursa destek vereceğiz’’dedi.

Ziyaret sonunda Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım 22 Haziran 2018 Bayındır mitinginde söz verdiği Baykal ailesinin evine konuk oldu. Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen’de Binali Yıldırım’a eşlik etti.