Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

BİLİNÇSİZ TÜKETEREK TÜKENMEYELİM

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) kuruluş yıldönümü nedeniyle her yıl 16 Ekim’de kutlanan ‘Dünya Gıda Günü’, bu yıl ‘Büyütelim, Besleyelim; Hep Birlikte Sürdürelim’ teması çerçevesinde ele alındı.

BİLİNÇSİZ TÜKETEREK TÜKENMEYELİM

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) kuruluş yıldönümü nedeniyle her yıl 16 Ekim’de kutlanan ‘Dünya Gıda Günü’, bu yıl ‘Büyütelim, Besleyelim; Hep Birlikte Sürdürelim’ teması çerçevesinde ele alındı. İzmir Veteriner Hekimleri Odası (İzmir VHO)Başkanı H. Gökhan Özdemir, pandemi sürecinde kendi kendine yeten bir ülke olmanın öneminin bir kez daha görüldüğünü söyledi.
Dünya Gıda Günü'nün önemine vurgu yapan İzmir VHO Başkanı H. Gökhan Özdemir Oda Yönetim Kurulu Üyeleriyle yaptığı açıklamada, "Gördük ki gıda stratejik bir güçtür. Yeterli gıdaya ulaşmak kadar, kaliteli gıdaya ulaşmak ve bunu sürdürülebilir kılmak gerekir. Biz Veteriner Hekimler olarak sizleri hayvansal ürünlerde sağlıklı, güvenli ve besleyici olanla buluşturmak için çalışıyoruz. Gıda sektöründe üretenin de tüketenin de bilinçli olması gerektiğini unutmayalım"denildi.

Next page

Gazete Yenigün