BİK'te görev değişimi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, 16 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2019/275 sayılı atama kararıyla Basın İlan Kurumu Genel Müdürü olarak Rıdvan Duran atandı.

Güncel 17.08.2019 - 21:46 17.08.2019 - 21:46

Basın İlan Kurumu'na 2010 yılında Genel Müdür Yardımcılığı görevi ile başlayan Yakup Karaca’nın 2015 yılından itibaren yürüttüğü Basın İlan Kurumu Genel Müdürlük görevine, daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı görevini yürüten Rıdvan Duran atandı.

Basın İlan Kurumu yeni Genel Müdürü Rıdvan Duran 1972 yılında Sakarya’da doğdu.

Sakarya İmam Hatip Lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde üniversite eğitimini tamamladı.

Sakarya Üniversitesi’nde “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri” bölümünde Yerel Yönetimler üzerine master yapan Duran, Sakarya’da yerel bir radyoda Genel Yayın Yönetmenliği yaptıktan sonra Adapazarı Belediyesi’nde 1994 yılında Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.

1996-2004 yılları arasında Adapazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü görevini üstlendikten sonra Sakarya Büyükşehir Belediyesinde aynı görevi yürüttü.

2004-2008 Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı.

Duran, daha sonra SASKİ Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sakarya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2014 yılı sonunda Anadolu Ajansı İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü olarak göreve başladı.

2017 Temmuz ayı itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü olarak atanan Duran, akabinde Ticaret Bakanlığı Reklam Üst Kurul Üyeliği, Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanlığı, Sakaryaspor Kulüp Asbaşkanlığı ve Başkan Vekilliği yaptı.

2018 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı olarak göreve başladı.

Halen Türkiye Wushu-Kungfu Federasyonu Asbaşkanı olup Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

İleri düzeyde İngilizce bilen Rıdvan Duran evli ve 4 çocuk babasıdır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@