Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Bengi Holding yurt dışına açılıyor

Bengi Holding, Andican'da kuracağı çöp toplama ve geri dönüşüm tesisiyle yurt dışına açılıyor. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bengi, " Ülkemiz için yeni istihdamlar ve yatırımlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz" dedi

Bengi Holding yurt dışına açılıyor

İzmir’de yaşayan Şanlıurfalı iş adamı Bengi Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bengi, yurt dışına yatırım yapıyor. Bengi Holding, Özbekistan’ın 3 milyon nüfuslu üçüncü büyük şehri Andican’da büyük bir yatırıma imza attı. Taşkent’te, Çevre Bakanlığı'nda düzenlenen toplantıya Bengi Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bengi, Avukat Ali Kahraman, Yeminli Mali Müşavir Aydın Aksoy, Prof. Dr. Süleyman Özcan Erdikler, Başdanışman Mamurakhon Vahabova, Khusanov Khabibulla ve Umardijon Abdullayev katıldı. Düzenlenen toplantıda yatırım için imzalar atıldı. Bengi Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bengi yurt dışında kurulacak çöp toplama ve geri dönüşüm tesisi için görüşmelerinin devam ettiğini, bu büyük yatırım için Özbekistan Çevre Bakanlığı'nda imzaların atıldığını bilgisini verdi. 


"YURT DIŞINDA İKİ BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK"
İbrahim Bengi yaptığı açıklamada, “Özbekistan’ın 3 milyon nüfuslu üçüncü büyük şehri Andican’ın tüm çöp toplama ve geri dönüşüm işini Bengi Holding olarak almış bulunuyoruz. Bu büyük yatırım ve milyon dolarlık ihale ile Bengi Holding olarak iki bin kişiye istihdam sağlamayı planlıyoruz. Ülkemiz için elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya, yeni istihdamlar ve yatırımlar gerçekleştirmeye ve kriz tacirlerine inat 2023 vizyonuna ve büyük Türkiye hedefine katkı koymaya çözüm ortaklarımızla devam edeceğiz” dedi.

Next page

Gazete Yenigün