Haberler > Güncel

Yayın Tarihi: 16 Ekim 2020 - 11:16

Bayraklı Eğitim Kanalı TV BEK yayın hayatına başladı

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın “İlk 500 gün” toplantısında duyurusunu yaptığı, Bayraklı Eğitim Kanalı (BEK) TV yayın hayatına başladı. TV BEK ile öğrencilerin sınavlara hazırlanması amaçlanıyor.

Halime ERDOĞAN/YENİGÜN- Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 sosyal ve ekonomik hayattın yanı sıra eğitimi de vurdu. Okulların kapanması ve dijital ortama taşınmasıyla öğrenciler evde, bilgisayara başında eğitim görmeye başladı. Bayraklı Belediyesi de bu kapsamda öğrencilerin sınava hazırlanabileceği TV BEK projesini hayata geçirdi. Bayraklı’da gönüllü öğretmenler bir araya geldi. Hem YKS hem de LGS’ye hazırlanan öğrenciler için Bayraklı Belediyesi öncülüğünde kurdukları TV BEK’te televizyondan ders anlatmaya başladı. Program dahilinde hafta içi her gün 09:00 – 11.30 saatleri arasında tüm branşlarda eğitim veriliyor. Bayraklı Eğitim Kanalı (TV BEK) ile evlerinde bilgisayar ve internet imkanı olmayan öğrencilere ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “İlçemizde maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemeyen çocuğun kalmasını istemiyoruz. Bu konuda elimizden ne geliyorsa yapacağız. TV BEK ile de çocuklarımıza televizyondan takip edebilecekleri eğitimler sunuyoruz” diye konuştu.

“YAYINLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Sandal, “Nitelikli eğitim almak her çocuğun hakkıdır’ ilkesiyle yola çıkarak, sadece Bayraklı için değil, tüm İzmir için uzaktan eğitim döneminde yeni bir sayfa açtık. Bu kapsamda Pandemi sürecinde Türkiye’de online eğitime geçen ilk belediye olduk. Yüz yüze eğitime ara verilmesiyle BAYSEM’de eğitimlere internet üzerinden devam ederek öğrencilerimizi yalnız bırakmadık. Çocuklarımız aydınlık geleceğimizin teminatıdır. Onlar için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARA GEREKLİ BİLGİYİ VERECEĞİZ”

Bayraklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Osman Çağrı Şahin, “Geride bıraktığımız aylar çok zor geçti. Önce sağlığımızı düşünmek zorunda kaldık. Bu arada birçok yetiden maruz kaldık. Virüs hayatımızı alt üst etmeden önce çok önemli projelerimiz vardı. Salgın ve afetlerden ders almak gerekiyor. İnsanlık bu yönüyle olayları çalışarak bilimle akılla üstesinden gelmiştir. Sağlık çalışanlarımızın bilimleri bir tarafa virüsün diğer yönü de insanın en doğal yetisi olan öğrenme yetisini de ne yazık ki sınırlandırdı. Bu süreçten en çok çocuk ve aileler etkilendi. Biz de başkanımız öncülüğünde çözüm üretmeye çalıştık. İyimser olmak bir durumdur, sadece iyimser olarak bir şeyi değiştiremeyiz. İyimser olmayan umutlar eylem gerektirir. Harekete geçmemizi sağlar. TVBEK, Bayraklı Belediyesi’nin Türkiye’deki tüm öğrencilere ücretsiz olarak ulaştırdığı ulusal ölçekte yayın yapan bir eğitim kanalıdır. 28 hafta sürecek bir programdır, bu sürenin sonunda çocuklar gerekli bilgi ve beceriye sahip olacaktır” açıklamasını yaptı.