Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Batur’dan gençlere 100 bin Avroluk gelişim projesi

Konak Belediyesi Avrupa Dayanışma Programı kapsamında gençlerin eğitimini destekleyecek 100 bin Euro tutarındaki projeyi hayata geçirmeyi hedefliyor.

Batur’dan gençlere 100 bin Avroluk gelişim projesi

Konak Belediyesi Avrupa Dayanışma Programı kapsamında gençlerin eğitimini destekleyecek 100 bin Euro tutarındaki projeyi hayata geçirmeyi hedefliyor. Pi Gençlik derneği tarafından yürütülecek projede Türkiye’deki gençler Avrupa ülkelerindeki kamu kuruluşlarında, Avrupa’da yaşayan gençler de Türkiye’deki kamu kuruluşlarında staj yapacak. Proje hakkında bilgi veren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Pi Gençlik Derneği ile birlikte düzenlediğimiz, hayata geçirmek istediğimiz bir proje. Avrupa’daki gençler bizim kentimize gelecek, belediye ve kamu kurumlarında staj yapacaklar. Bizim gençlerimiz de Avrupa’ya giderek oradaki kamu kurumlarında staj yapacaklar. Bu projeyle gençlerimizin eğitimine destek vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

“100 BİN EURO FON SAĞLANACAK”

Projenin belediyede hiçbir maliyeti olmadığını ifade eden Başkan Batur şu şekilde konuştu: “Proje giderleri fonlardan karşılanacak. Bu kapsamda 100 bin Euro civarında bir fon sağlanması söz konusu. Tabi bunlar birer proje ve biz bu projelerden faydalanmak amacıyla gerekli müracaatlarımızı yapacağız. Sivil Toplum Derneği de bu projede belediyemizin yanında olursa Avrupa’nın ve fonların bakış açısı daha pozitif oluyor. Bu sebeple Pi Gençlik Derneği ile birlikte bu projeyi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Pi Gençlik Derneği çok aktif çalışan, gençlere yönelik çeşitli gelişim faaliyetleri düzenleyen, gençlerin oluşturduğu bir platform. Bizim projemiz de gençlerin eğitimine katkı sunacak bir proje” dedi. - Halime ERDOĞAN

Next page

Gazete Yenigün