Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

"Batur'un Büyükşehir  için isteğini gördüm"

CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat : Ben İzmir'i Düşünüyorum.

"Batur'un Büyükşehir  için isteğini gördüm"
CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat 2019 yerel seçimlerine ilişkin olarak, “Ben, İzmir'i düşünüyorum, İzmir'de yaşıyorum. Büyükşehir Belediye Başkanlığı gibi bir görevi teslim etmekten bahsediyoruz. Bu görev, işin ehli olmayan birisine teslim edilemez. Sayın Abdül Batur'u yakından tanıyorum ve bu görevi yapabileceğini düşünüyorum.Kendisinin bu konuda çok istekli olduğunu gördüm ve hissettim” dedi

CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, ülkemizdeki ekonomik ve güncel gelişmelerle ilgili şunları söyledi, “Ekonomik kriz olup olmadığını vatandaş net bir şekilde size söylüyor. Kriz yok demek, vatandaşın aklıyla dalga geçmektir. Hükümet, yaşanan krizi algı yönetimiyle örtbas etmeye çalışıyor. Biz Mustafa Kemal Atatürk'ün, İsmet İnönü'nün bu ülkeye kazandırdığı bütün değerleri 16 yılda sattık. Bütün yatırımları betona gömdük. Ülkenin önceliği bu değil. Halkın ödediği vergiyi sorumsuzca harcayıp, çocuklarımızın geleceğini birilerine peşkeş çekiyorsunuz. Türkiye'nin başına Amerikalı bir muhasebe şirketi getirdiler. Tepkiler yüzünden Sayın Cumhurbaşkanı 'sözleşmeyi iptal edin' dedi. Bu şirketin gelmesini savunanların hepsi boşluğa düştü. CHP, ekonomik krizle ilgili tüm uyarılarını yapmasına rağmen, hükümet tarafından hiçbir şekilde dikkate alınmadı. Yerel seçim yaklaşıyor. Geçmiş yılları inceleyin, kriz sonrası hükümetler mutlaka gitmiştir. Vatandaş, cebine dokunulunca bunun hesabını sorar.


FEDAKARLIĞI VATANDAŞ YAPIYOR

Yüzde 10 indirim meselesine gelirsek, bu durum serbest piyasa mantığına aykırıdır. Evet, hadi indirim yapalım ama hükümet samimi değil. Bütün ihaleler dövizle yapıldı. Tüketici enflasyonu yüzde 24 ama üretici enflasyonu yüzde 46 civarında. Fedakarlığı hep vatandaş yapıyor. Şu an borçlanarak borç faizini ödüyoruz. Bu zihniyet bu ülkeyi yönetemez. Kocaeli Belediyesi, şu anda Türkiye'nin en borçlu belediyesi. Belediye, 600 kişiyi Side'ye tatile götürüyor. Gecelik kişi başı 400 lira. Bu kadar borçla insanları nasıl tatile götürüyorsun? Anlamak mümkün değil.


TÜRKİYE'NİN GÖZÜ İZMİR'DE

2019 yerel seçimlerine ilişkin de değerlendirmede bulunan Fırat, “Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adaylarını yakından takip ediyoruz. Partimizde bu tür demokratik yarışların olması doğaldır. Önemli olan aday adayları arasındaki rekabetin ahlaki olması ve saygın bir rekabet yaşanması. Bütün Türkiye'nin gözü İzmir'in üzerinde. Halkın içine sindirebileceği bir ismin aday gösterilmesi lazım. Genel Merkezimiz bunu değerlendirip, en doğru kararı verecektir diye düşünüyorum. Uzun yıllardır Narlıdere Belediye Başkanımız Abdül Batur'la birlikte çalışıyoruz. Kendisi örgüte gereken desteği sağladı. Bir insanın belediye başkanı olabilmesi için tabandan gelmesi ve belediyeciliği iyi bilmesi gerekir. Abdül Batur, 20 yıldır Narlıdere'de belediye başkanlığı yapıyor. Narlıdere'de kısıtlı kaynaklarla çok güzel işler yaptı.

BİRİKİMLERİ KENARA ATAMAYIZ

Bu noktada 20 yıllık belediyecilik tecrübesini çok önemsiyorum. Ben, İzmir'i düşünüyorum, İzmir'de yaşıyorum. Büyükşehir Belediye Başkanlığı gibi bir görevi teslim etmekten bahsediyoruz. Bu görev, işin ehli olmayan birisine teslim edilemez. Sayın Abdül Batur'u yakından tanıyorum ve bu görevi yapabileceğini düşünüyorum. Sayın Batur, aynı zamanda 10 yıldır Kıyı Ege Belediyeler Birliği'nin Başkanlığını yürütüyor. Bunlar değerli birikimler. Bu birikimleri bir kenara bırakamayız. Büyükşehir Belediye Başkanlığı noktasında da çok istekli olduğunu gördüm ve hissettim. Umarım kentimiz için en hayırlısı olur” dedi.

Doğukan Fikri FİDAN

 

Next page

Gazete Yenigün