Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Başkasının kartını kullanana 13 bin TL ceza!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü ücretsiz ve indirimli kartları başkalarına verenlerle ilgili uyarıda bulundu. Denetimleri sıklaştıran kurum, bir öğretmene kartını başkasına verdiği için 13 bin TL’ye kadar para cezası kesme kararı aldı.

Başkasının kartını kullanana 13 bin TL ceza!

İzmir’de şehir içi ulaşımın bel kemiği olan tekerlekli taşımacılıkta önemli bir rol üstlenen ESHOT Genel Müdürlüğü bir yandan hizmet verirken diğer yandan denetimleri arttırdı. Kurum, İzmir genelinde indirimli ve ücretsiz kart kullanma hakkına sahip olan kişilerin kartlarını başkalarına verenleri uyardı. Konuyla ilgili afiş ve duyuru çalışmaları yapılırken uyarıları dikkate almayanların tespit edilmesi halinde yasal işlem yapılacağını belirtti.

Konuyla ilgili yapılan çalışmalarda tespit edilen bir öğretmen hakkında cezai işlem uygulandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi,  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na da yansıyan dosya kapsamında indirimli öğretmen kartını başkasına kullandıran bir öğretmen hakkında işlem yaptı. 5728 sayılı Kanunun 67. maddesiyle değiştirilen 1608 sayılı Kanunun 2. maddesi gereğince 651,00-TL ile 13.022,00-TL aralığında idari para cezası verilmesine karar verdi.

Next page

Gazete Yenigün