Başkan Soyer, 'Vali Bey ile görüşeceğim' dedi... Büyükşehir yangın uçağı alıyor

Çeşme'de CHP'li ilçe belediye başkanlarını kampa alan ve toplantıda gündeme dair önemli konuları görüşen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Yangın uçağı kiralanması konusunu konuştuk. Vali Bey ile görüşeceğim. Koordine olmadan bir şey yapmak istemem" dedi. Başkan Soyer, Suriyeli göçmenler ve katı atık bertaraf bedeli konusunda da önemli açıklamalarda bulundu

Güncel 31.07.2021 - 14:30 31.07.2021 - 14:30

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çeşme'de kampa giren CHP'li ilçe belediye başkanları ile yapılan toplantıyı değerlendirdi. Başkanlar zirvesinde İzmir'in gündemindeki konuları konuştuklarını belirten Başkan Soyer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "THK'nın hangarlarda beklettiği uçakları belediyelerimiz kiralasın, yangınlara biz de müdahale edelim" çağrısını değerlendirdiklerini söyledi.

YANGIN UÇAĞI KONUSUNU VALİ KÖŞGER İLE DE GÖRÜŞECEĞİM

Bu konuda "Evet, bu konuyu görüştük ancak Vali Bey ile de görüşmem lazım. Valilik ile koordine olmadan bir şey yapmak istemem. Önce koordinasyonu sağlamak lazım. Bürokratlarımız bu konuda gereken çalışmayı yürütecek. İzmir'in kendi yangın uçağının olması gerektiğini 2019 Ağustos yangınında zaten söylemiştik" ifadesini kullandı.

GÖÇMENLER KONUSUNDA TÜM ARKADAŞLARIMIZLA HEMFİKİRİZ

Suriyeli göçmenlerle ilgili yaşanan gelişmeleri de değerlendirdiklerini belirten Başkan Soyer, bu konuda şunları söyledi:

"Onu da konuştuk. Tüm arkadaşlarımızla hemfikiriz. Bugün içine düştüğümüz politikaların bize getirdiği durum ortada. Bu açık sınır politikalarını doğru bulmuyoruz. Eğer biz tabii ki belediye başkanları olarak hiç kimseyi ayırt etmek gibi bir davranış içinde olamayız. Hepsine, tüm göçmenlere elimizden geldiğinde en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu, politikalardan bağımsız bir şey. Belediye başkanı olarak bizim asli vazifelerimizden zaten. Bunun dışında bir politikamız söz konusu değil. Bu, siyasetle de ilgili bir şey değil."

KATI ATIK BERTARAF BEDELİ KARARI, BİR SONRAKİ TOPLANTIYA KALDI

Çeşme'deki toplantıda, katı atık bertaraf bedeli konusunun da görüşüldüğünü belirten Başkan Tunç Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Katı atık bertaraf tesisi konusunda bir sıkıntı yok. Ancak katı atık bertaraf bedeli konusunda tüm ilçeler çalışıyorlar. Bu çok önemli bir karar. Herkesin, tek tek kendi tarifeleri üzerinden çalışması gerekiyor. Herhalde o konuyu, bir sonraki toplantıda kararlaştıracağız."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@