Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Başkan Soyer'den yangın hamlesi

Başkan Soyer, Karabağlar'da pazar günü başlayan ve rüzgarın etkisiyle hızla büyüyüp, 500 hektarın üzerinde alana yayılan orman yangınının etkilerini yerinde görmek ve yeşillendirme çalışmaları için, meclisi 30 Ağustos’ta olağanüstü toplama kararı aldı.

Başkan Soyer'den yangın hamlesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla, yanan alanlar için yapılan yeşillendirme kampanyalarında herkesi belediyeyle koordinasyon içinde hareket etmeye davet etmişti. Yangınların önlenmesi ve yanan alanın yeşillendirilmesi adına çalışmalarına devam eden Başkan Soyer, son olarak 30 Ağustos tarihinde meclisi olağanüstü bir şekilde toplama kararı aldı. Yine sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi: 

"Ormanlarımızın yaralarını yangın yerinde saracağız. Hepinizi doğamıza sahip çıkmak için 30 Ağustos’ta yanan İzmir ormanlarında gerçekleştireceğimiz İzmir Buluşması’na davet ediyorum. İzmir Büyükşehir Meclisi’ni de 30 Ağustos’ta yanan ormanlarımızda olağanüstü toplamak için davet edeceğim. Meclisimiz, yaşadığımız bu felaketi yerinde inceleyecek. Yalnızca fidan dikimi hakkında değil, ormanlarımızı yaşatmak için gerekli tüm konulardaki kararlarını o gün halkımızın huzurunda verecek. Sevgili hemşerilerim. Dileğim, hepinizin 30 Ağustos’ta bize katılması ve ormanlarımıza yerinde sahip çıkması. Gel, gör, koru!” ifadelerini kullandı.

Next page

Gazete Yenigün