Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Başkan Soyer Brüksel ve Atina’da İzmir’i anlattı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Brüksel’den sonra geçtiği Yunanistan’da gerçekleştirdiği çalışmalarını Yengün Gazetesi’ne anlattı. Başkan Soyer “Brüksel’de birden fazla toplantıya katıldık. Görüşmeler oldukça olumlu geçti” dedi

Başkan Soyer Brüksel ve Atina’da İzmir’i anlattı

Mehmet Emin AL / YENİGÜN - İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı döneminde İzmir’i dünya markası haline getirmek için Avrupa’nın bir çok ülkesinin başkentinde ‘İzmir Ofisi’ açacağını ifade eden Tunç Soyer, pazartesi günü bir dizi temaslar için Belçika’nın başkenti Brüksel’e gitti. Brüksel’de yerel yönetimler kapsamında çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 3 gün süren temaslarda çok sayıda toplantıya katılarak İzmir’i ve İzmir’in Avrupa ile olan yerel yönetimler bağını güçlendirmek üzere çalışmalarını sürdürdü. Soyer, daha önceki ifadelerinde İzmir’i dünya şehri yapmak üzere Asya, Avrupa ve Amerika’da İzmir Ofisleri açacağını kaydetmişti. Bu doğrultuda Brüksel’de gerçekleşen ‘Avrupa Birliği (AB) Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubu ve AB Bölgeler Komitesi Genişleme Günü Genel Kurul' toplantısına katıldı. Burada çalışmalarını bitiren Başkan Tunç Soyer, Yenigün Gazetesi’ne konuştu. Soyer, “Burada birden fazla toplantıya katıldık. Görüşmeler oldukça olumlu geçti” dedi.


ATİNA’DAN İSTANBUL SEÇİMLERİNE...

Soyer, Atina’dan sonra iki gün boyunca da İtalya’da, Türkiye’de başkanlığını yaptığı Cittaslow’un toplantısına katılacak. Cumartesi günü İzmir’e gelmeden İstanbul’a geçecek. Soyer, İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek olacak. Seçim çalışmalarının sonuçlanmasının ardından İzmir’e dönmesi beklenen Soyer seçimlerin ardından ise Almanya’nın Bonn şehrinde 26-28 Haziran’da iki gün gerçkeleşecek olan ‘Güçlü Kentler Zirversi’ne katılacak.

BRÜKSEL’DEN ATİNA’YA...

Brüksel’deki temaslarının ardından dün Yunanistan’ın başkaneti Atina’ya geçen Soyer burada 19-20 Haziran tarihlerinde City of Athens ve Technopolis City of Athenas (Atina Şehri ve Technopolis Athenas Şehri) yerel yöneticileri ve yetkilileri ile bir araya geldi. Bugün gerçekleşecek olan toplantıda İzmir- Atina arasındaki ekonomik ve turizm gibi konuların ele alınacağını bekleniyor. 

Next page

Gazete Yenigün