Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Başkan Rıdvan Karakayalı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, "Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm imkânsızlıklara rağmen bu haklı mücadeleden dünyaya örnek olan destansı bir zaferle ayrılan bir milletin egemenliğine olan en derin tutkusunun ifadesidir.

Başkan Rıdvan Karakayalı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

 29 Ekim 1923 tarihi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki milletimizin güçlü, çağdaş ve müreffeh bir ülke ideali oluşturma yolunda kendisine en uygun yönetim biçimi olan cumhuriyet rejimini kabul ettiği bir milattır" diye konuştu.

“Cumhuriyetimizin 96. Yılı kutlu olsun”
Unutmamalıyız ki, geçmişini unutan milletler yıkılmaya, yok olmaya mahkûmdur. Onun için; geçmişimizi unutmadan, geleceğe güvenle bakmak için çok çalışmalıyız. Çalışacağız ve başaracağız. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük mücadelelerle kazanılmış Cumhuriyetin gurur ve onur gününün büyük bir coşku ile kutlanmasını temenni ediyor, Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin yegâne kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını tüm şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.
 

Next page

Gazete Yenigün