Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Başkan Erol, yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı.

Başkan Erol, yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı.

Başkan Erol, yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı

Buharkent Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Adayı Mehmet Erol, bir televizyon kanalına verdiği röportajda görevde bulunduğu süre boyunca yaptığı hizmetler ve yeni dönemde hayata geçirmek istediği projeleri açıkladı.

Cumhur İttifakı’nın ortak adayı Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, bölgesel bir televizyon kanalına röportaj verdi. Başkan Erol, makamında geçekleştirilen yayında görevde bulunduğu süre boyunca gerçekleştirdiği projelerinin yanı sıra yeni dönem için vaatlerini de açıkladı. Geçtiğimiz dönemde yalnızca pazar yeri, kültür merkezi ve kent meydanı projelerinin gerçekleşmediğini dile getiren Erol, “Bu projelerin yapımında Büyükşehir’in engellemeleriyle karşılaştık. Büyükşehir Belediye Başkanı kendi partisinden olan belediye başkanlarıyla bile anlaşamıyor. Yaşadığımız sorunlar onun yönetim anlayışından kaynaklanıyor” sözleriyle Özlem Çerçioğlu’nu hedef aldı.

“BİRLİKTE MUHTEŞEM HİZMETLER YAPACAĞIZ”

Kendi döneminde ilçeye üniversite açıldığını hatırlatan Başkan Mehmet Erol,“Üniversiteye bir buçuk milyonluk yatırım yaptık. İçindeki tüm eşyaları biz sağladık. Uzun yıllardır unutulmuş olan sanayi bölgesini ayağa kaldırdık. Türkiye’nin en büyük kablo fabrikasının temelini attık. Burası ileride 3-4 bin kişiye istihdam sağlayacak” dedi. AK Parti Aydın Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın Buharkent’e birçok yatırım getirdiğinin altını çizen Erol, “İnşallah Büyükşehir’i de kazanacağız ve birlikte muhteşem hizmetler üreteceğiz” diye konuştu.

YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

Buharkent’e yüzme havuzu, sosyal tesis, futbol alanları kazandırdıklarını belirten Erol, "320 bin metrekarelik alana parke taşı döşedik. 26 noktaya MOBESE kameraları taktık. Dört tane düğün alanı yaptık. Kızıldere kavşağına bağlantı yolu yaptık. 10 tane hizmet aracı aldık. Gelenbe Mesire alanına iki milyonluk yatırım yaparak yeniledik. Futbol sahamızı yeniledik. Beş tane spor tesisi yaptık. Dere yataklarını ıslah ettik” ifadelerini kullandı. Erol, kendi döneminde yapılan kütüphanenin halihazırda bin 400 üyesi bulunduğunu belirterek, on bin kitaplık kütüphanenin yoğun şekilde kullanılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

“JEOTERMAL ISITMA GETİRECEĞİZ”

Yeni dönemde hayata geçirmek istediği projeleri de sıralayan Mehmet Erol, şunları kaydetti: “35 dönümlük bir alana millet bahçesi yapıyoruz. Nisan sonunda hizmete açılması bekleniyor. Satın aldığımız Ziraat Bankası binasını ileride hizmet binası yapacağız. Mustafa Savaş’la birlikte jeotermal ısıtmayı getireceğiz ve sera yapacağız. Pazar yeri, kültür merkezi, seyir tepesi yapacağız. Ortakçı kaplıcasını hayata geçireceğiz.”


Next page

Gazete Yenigün