Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Başkan Çerçioğlu: Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız.

Herkes balkonlarından eşlik etti. Emeği geçenlere, başta da Özlem Başkanımıza çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı

Başkan Çerçioğlu: Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız.

Uzun Çarşı girişine kurulan standta vatandaşlara bayrak ve Nutuk'ları Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan takdim etti.Aydın Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 97'inci kuruluş yılında Cumhuriyet Bayramı çoşkusunu ilçe ilçe yaşattı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel giydirilen otobüs, birçok ilçeyi gezerek vatandaşlarla Cumhuriyet Bayramı coşkusunu paylaştı. Üzerinde 'Cumhuriyet Aydın'dır, Cumhuriyet Türkiye'dir' yazan otobüs Dalama, Umurlu, Yenipazar, Nazilli, Sultanhisar, Atça, Köşk, İncirliova, Germencik ve Efeler’in birçok mahallesinde şehir turu yaptı. Otobüsü gören vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Bazı vatandaşlar ise evlerinin balkonlarına çıkarak Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile sevgi gösterinde bulundu.

ÇERÇİOĞLU'NA TEŞEKKÜR

Otobüsün ilçelerini ziyaret etmesinden dolayı çok memnun olduklarını söyleyen vatandaşlar, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşattığı için teşekkür etti. Koronavirüs salgınından dolayı kutlama programlarının iptal edilmesine çok üzüldüklerini, ancak Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonun kendilerini çok memnun ettiğini söyleyen vatandaşlar, “Bugün Türk Milleti için çok özel bir gün. Böylesi bir gün de Cumhuriyet marşlarımız çalındı. Herkes balkonlarından eşlik etti. Emeği geçenlere, başta da Özlem Başkanımıza çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Çerçioğlu: Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız
Aydınlıların pandemi sürecinde dahi Cumhuriyet kutlamasını evlerinde, balkonlarında yaptığını ve Cumhuriyete sahip çıktığını ifade eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Sadece Aydın'da değil, tüm Türkiye'de yaşanan Cumhuriyet coşkusu bir kez daha göstermiştir ki Cumhuriyet her yıl büyümeye devam eden genç bir çınar. Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" dedi.

Next page

Gazete Yenigün