Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Başkan Aksoy'dan 'huzur hakkı' açıklaması

Menemen Belediye Başkanı Aksoy, medya organlarında çıkan 'huzur hakkı' haberleri hakkında bir basın açıklamasında bulundu.

Başkan Aksoy'dan 'huzur hakkı' açıklaması

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

"Bir takım medya organlarında belediyemize ait şirketlerden aylık aldığıma dair haberler yapılmaktadır. Belediyemize ait şirketlerden Huzur Hakkı ya da başka bir ad altında hiçbir ücret almadığım gibi Belediye Başkanlığı’ndan almış olduğum aylığımı da hayır kurumlarına bağışladığımı kamuoyunun bilgisine sunarım. Tarafımı yıpratmak adına bu tür asılsız haberleri yapanlar hakkında yasal hakkımı sonuna kadar kullanacağımı bildirir, saygılarımı sunarım."

Ne olmuştu?

İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından bugün geçilen haberde Başkan Aksoy'un Belediye şirketine müdür olarak atanıp meclis kararıyla huzur hakkı bağlandığı iddia edilmişti. Bahsi geçen haberde yer alan ifadeler ise şöyle:

"31 Mart seçimlerde CHP’den belediye başkanlığını kazanan başkanların, kamuoyunda tartışma konusu olan bazı kararlarına bir yenisi daha eklendi. CHP Genel Merkezi tarafından, şirketlere ücretli müdür olma, hısım ve akrabaları belediyelere doldurma konusunda yapılan uyarılara rağmen benzer bir durum Menemen Belediyesinde yaşandı. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, belediyenin bir şirketine müdür oldu. Belediyede oy çokluğuyla alınan kararla Başkan Aksoy, kendisini Menemen Belediyesi şirketi olan META Su İnşaat Taşımacılık Unlu Mamuller Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin müdürü olarak atadı. Başkanın müdür olarak atanması Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlarken, atama kararı sonrası yapılan yönetim kurulu toplantısında ise yine oy çokluğuyla kendisine 10 bin TL huzur ücreti bağlandı.
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Ticaret Sicil Gazetesi'nde çıkan karar sonrasında söz konusu belediye şirketinden huzur hakkından feragat etme yönünde yönetim kurulu toplantısında karar aldıklarını belirtti ve "Huzur hakkı almıyoruz" dedi."

Next page

Gazete Yenigün