Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Balçova, Yarışta Ben de Varım Dedi

İzmir Süper Amatör Lig Güney Grubu 17.hafta maçında Balçova Belediye Termal rakibi Torbalı Çaybaşı Spor’u 2-1 mağlup ederek hanesine 3 puanı yazdırdı.

Balçova, Yarışta Ben de Varım Dedi

Balçova Belediye Termal bu galibiyetle toplam puanını 31’e yükseltirken,  Torbalı Belediye Termal Spor ise 21 puanda kaldı. 
Soğuk hava da oynan maçın ilk yarısında Balçova Belediye 10.dakikada Yunus Çolpo ile net gol pozisyonunu kaçırdı. 12.dakikada Torbalı Çaybaşı ani bir atakla yakaladığı pozisyonda Uğur Sakal’ın golü ile 1-0 üstünlüğü yakaladı. Kalesinde gördüğü golden sonra baskısını iyice arttıran Balçova Belediye 18.dakikada Kaan Akman’ın golü ile skoru 1-1’e getirdi. İlk devrenin kalan dakikalarında başka gol sesi duyulmadı ve soyunma odasına 1-1 beraberlikle girildi.
İkinci devreye daha baskılı ve etkili başlayan Balçova Belediye 50.dakikada Yunus Çolpo ile net gol pozisyonundan yararlanamadı. 60.dakikada Torbalı Çaybaşı Süleyman Yüksel ile net gol pozisyonunu kaçırdı. Baskılı oyununu sürdüren Balçova Belediye 64.dakikada kazandığı penaltıyı değerlendiremedi. Yunus Çolpo’nun kullandığı penaltı vuruşunda Kaleci Nurettin Güneş gole izin vermeyerek takımını rahatlattı. Balçova Belediye 78.dakikada kontra atakla yakaladığı pozisyonda Yunus Çolpo’nun golü ile skoru 2-1’e getirdi. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol sesi duyulmadı ve Balçova Belediye sahadan 2-1 galip ayrılarak hanesine 3 puanı yazdırdı.
Hakemler: Taner Bozdemir, Özgür Dikkule, Tolga Düyüncü
Gözlemci: Selahattin Dereli, Saha Komiseri: Volkan Karaca Akdoğan, Sağlık Görevlisi: Ahat Doğu Karakurt
Saha: Balçova Belediye Tesisleri
Saat: 14:00
Tarih: 08 Şubat 2020 
Balçova Belediye Termal 11’i: Salih Menteş, Mustafa Varlı, İsa Yayla, Hamdican Altay, Emre Aslan, Ergün Öztekin, Yunus Çolpo, Hamit Güzelkan, Serkan Şahin,Meriç Sağlam, Kaan Akman
Teknik Sorumlu: Erhan Erişgin
Torbalı Çaybaşı Spor 11’i: Nurettin Güneş, Uğur Sakal, Tolga Divrik, Okan Aslan, Yahya Kömürcü, Süleyman Yüksel, Doğukan Güney, Fatih Ramazan Karadağ,  Tayfun  Aktaş ,Recep Yalankaya, Onur Emre Filiz
Teknik Sorumlu: Uzay Akgül
Haber ve Foto: Rıza SAVURGAN 
 

Next page

Gazete Yenigün