Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Balçova Umutlandı, Şirinyer Tehlikeden Uzaklaşamadı

İzmir Süper Amatör Lig Güney Grubunda Play-Off mücadelesi veren Balçova ile düşme hattından uzaklaşmak isteyen Şirinyer arasında oynanan zorlu maçı Balçova 4-2 kazandı

Balçova Umutlandı, Şirinyer Tehlikeden Uzaklaşamadı

Bir yandan Play-Off umutlarını son haftaya kadar sürdürmek isteyen Balçova Termal ile alt sıralardan kurtulmak isteyen Şirinyerspor arasında zorlu mücadeleyi Balçova 4-2 kazanırken, Şirinyerspor ise ligde kalma savaşını zora koydu.
Karşılaşma öncesi şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşundan sonra müsabaka oynanmaya başladı.
Mücadeleye hızlı ve istekli başlayan Balçova Belediye Termal takımı 2.dakikada Meriç Sağlam’ın golü ile 1-0 önde geçti. İlerleyen dakikalarda baskısını arttıran Balçova ekibi 15’de kornerden gelen ortaya Yunus Çolpo kafa ile skoru 2-0’a getirdi ve ilk yarının skorunu 2-0 olarak tayin etti.
İkinci yarıda İsa Yayla, savunmada iki oyuncuyu geçerek Hamit Güzelkan’a gönderdiği pas golle sonuçlanınca Balçova Termal 3-0 üstünlüğü yakaladı. Skor avantajını elinde tutan Balçova Termal takımında 55’de Mustafa Varli ve 70’de Erdi Erişgin Kırmızı kartla oyun dışı kalınca yarım ada ekibi 9 kişi mücadele etmek zorunda kaldı. Bu dakikadan sonra farkı azaltma adına baskı kuran Şirinyerspor, 71’de Şakir ve 78’de Tugay’ın golleri ile farkı 1’e indirdi. Mücadelenin son dakikasında maçında yıldızı olan İsa Yayla frikikten attığı golle son sözü söyledi ve Balçova ekibi son 20 dakika 9 kişi olmasına rağmen 4-2 galip gelmeyi başardı.

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN
 

Next page

Gazete Yenigün