Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Bakan Koca: Çin’den gelen bütün uçuşların durdurulması kararı aldık

Corona virüsüne karşı alınacak tedbirlerin görüşüldüğü bilim kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Çarşamba gününden itibaren ay sonuna kadar Çin'den gelen bütün uçuşların durdurulması kararını aldık" dedi.

Bakan Koca: Çin’den gelen bütün uçuşların durdurulması kararı aldık

Çin’den tahliye edilen Türkiye vatandaşlarının Ankara’daki karantina süreci devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsü salgını nedeniyle Uzakdoğu’dan gelen tüm yolcuların termal kamera taramasından geçirileceğini söyledi. Koca, Çin’den Türkiye’ye uçuşlara da geçici yasak getirildiğini belirterek, “Çarşamba gününden itibaren ay sonuna kadar Çin’den gelen bütün uçuşların durdurulması kararını aldık” dedi.

Koca, Japonya, Tayvan, Tayland, Hong Kong, Singapur, Güney Kore ve Malezya’dan gelenlere yönelik termal kamera uygulamasına başlanacağını da açıkladı.

Sağlık Bakanı, Çin’den tahliye edilen ve Zekai Tahir Burak Hastanesi’nde tutulan 61 kişiden koronavirüs için alınan numunelerin sonuçlarının tamamının negatif çıktığını da söyledi.

Koca, Çin’deki vaka sayısının 17 bin 485, bu zaman kadar ölen sayısının ise 361 olduğu bilgisini de verdi.

Next page

Gazete Yenigün