Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Bahçeli’den ittifak açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli: Kutuplaşmayı besleyip bileyenlerin, siyasi kundakçılığın markası olarak bilinenlerin uzlaşma görüntüsü altında ülkemize kast etme çabaları dikkatli ve duyarlı hiçbir gözden kaçmamaktadır. Mutabakatın adresi zillet değil, cumhurdur. Başka ittifak arayışlarına gerek yoktur.

Bahçeli’den ittifak açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli 1653 kelimeden oluşan uzun açıklamasında çarpıcı tespitlerde ve yorumlarda bulundu.

İttifak tartışmalarına değinen Bahçeli “MHP'ye küstahça eyalet hatırlatması yapan, Cumhur İttifakı'nı oluşturan partiler arasına nifak sokmak için mücadele eden dönek ve köksüzlerin FETÖ ve PKK'yla aynı kareye girmeleri rezalettir, hezimettir. Bilinmelidir ki, Türk milletine dayatma ve şantaj bugüne kadar sökmemiş, bundan sonra da sökmeyecektir. Kutuplaşmayı besleyip bileyenlerin, siyasi kundakçılığın markası olarak bilinenlerin uzlaşma görüntüsü altında ülkemize kast etme çabaları dikkatli ve duyarlı hiçbir gözden kaçmamaktadır. Mutabakatın adresi zillet değil, cumhurdur. Başka ittifak arayışlarına gerek yoktur.” dedi.

Next page

Gazete Yenigün