Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün

Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri Azerbaycan ve Yörük Kültürleri Gecesi ile Devam Edecek

Turgutlu Belediyesi Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri; sahne gösterileri, hemşeri geceleri, konserler ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri Azerbaycan ve Yörük Kültürleri Gecesi ile Devam Edecek

Şenlikler kapsamında 4 Eylül Çarşamba günü ilk olarak Eski Belediye Binası Bahçesi’nde saat 14:00’da yazarlar Metin Soydeveli ve Dizdar Karaduman imza gününde okurları ile buluşacak. İmza günü programı sonrasında saat 19:00’da Eski Belediye Binasında Doç. Dr. Nejdet Bilgi ve Prof. Dr. Salih Özbaran, ‘Milli Mücadele Döneminde ve Cumhuriyet’in İlk Yıllarında Turgutlu’ konferansında dinleyicileri ile buluşacak.

Gecenin finalinde ise Azerbaycan ve Yörük Kültürleri Gecesi ile Turgutlulular türküler, halk oyunları ve yörük kültürünü yansıtan gösterilerle renkli bir akşam geçirecek. Saat 21.00’da başlayacak Azerbaycan ve Yörük Kültürleri Gecesi’nde Aydın Yörük Efe Kültür Derneği Ekibi Halk Oyunları Gösterisi sunacak. Ardından Türk Halk Müziği Sanatçısı Yasemin Çandır ve Azeri Sanatçı Cavit Tebrizli sahne alarak Turgutlululara muhteşem bir konser izleme imkanı sunacak. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın "Gerçekleştirecek olduğumuz tüm etkinlik ve konserlere bütün hemşerilerimizi bekliyorum” dedi.

Next page

Gazete Yenigün